اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریمی علیه روسیه را تصویب کرد، تلاش برای “انزوا و ضربه زدن به اقتصاد روسیه” | اخبار جهان

بروکسل: شورای اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا بسته جدیدی از تحریم ها را با هدف تشدید و تقویت اقدامات محدودکننده علیه روسیه تصویب کرده است. این بیانیه روز پنجشنبه افزود: دور هشتم تحریم‌های اتحادیه اروپا در پاسخ به «الحاق غیرقانونی مناطق دونتسک، لوهانسک، زاپوریژژیا و خرسون اوکراین» صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، اقدامات جدید سقف قیمتی G7 (گروه هفت) را در تحریم‌های فعلی نفت روسیه، گسترش محدودیت‌های خدمات، صادرات و واردات و افزودن افراد و نهادهای بیشتری به فهرست تحریم‌ها اضافه می‌کند.

این بسته مبنایی را برای تعیین سقف قیمتی مربوط به حمل و نقل دریایی نفت روسیه برای کشورهای ثالث معرفی می کند و حمل و نقل دریایی نفت خام و فرآورده های نفتی را به کشورهای ثالث محدود می کند.

همچنین بخوانید: ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور روسیه، از جنگ هسته ای جان سالم به در نخواهد برد.

این بسته همچنین شامل تحریم افراد و نهادهایی است که در سازماندهی “رفراندم های غیرقانونی” نقش داشته اند، نمایندگان بخش دفاعی و افراد مشهور منتشر کننده اطلاعات نادرست درباره بحران اوکراین. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا هفته گذشته گفت که این بسته تجارت را محدودتر می کند تا “منزوی کند و حتی بیشتر به اقتصاد روسیه ضربه بزند”.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم