اخبار مختصر 19 جولای 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

«لحظه ای برای طبیعت» تهدیدات زیست محیطی به هم پیوسته را بررسی می کند

کشورها روز سه‌شنبه در سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم می‌آیند تا تهدیدات زیست محیطی مرتبطی را که بر تلاش‌های جهانی برای دستیابی به توسعه پایدار تأثیر می‌گذارد، بررسی کنند.

مناظره «لحظه ای برای طبیعت» توسط رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عبدالله شهید، برگزار شد و هشدار داد که کمتر از هشت سال برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای جهانی، جلوگیری از تغییرات فاجعه بار آب و هوا و محدود کردن افزایش دمای جهانی به 1.5 درجه سانتیگراد باقی مانده است.

آقای. شهید به شرکت کنندگان گفت که اگرچه با ادامه به تأخیر انداختن اقدام، اوضاع بدتر خواهد شد، اما هنوز برای تغییر وضعیت دیر نیست.

او گفت که بشریت دانش و منابع لازم برای دستیابی به تحولات پایدار را دارد زیرا فناوری‌هایی که زمانی غیرقابل تصور بودند، مانند انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی باد و خورشید، اکنون به طور گسترده در دسترس هستند.

بازگرداندن داوطلبانه پناهندگان کنگو از آنگولا از سر گرفته می شود: UNHCR

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) روز سه شنبه گزارش داد که بازگشت داوطلبانه پناهندگان کنگو از آنگولا پس از توقف دو ساله ناشی از همه گیری کووید-19 از سر گرفته شده است.

اولین کاروان متشکل از 88 پناهجوی کنگو از شهرک لوووا در شمال آنگولا صبح همان روز حرکت کردند و انتظار می‌رود روز چهارشنبه به جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) برسند.

کاروان های دیگر در هفته های آینده برنامه ریزی شده است.

اگرچه درگیری در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو ادامه دارد، بهبود امنیت در غرب این امکان را برای شهروندان کنگو فراهم کرده است که با عزت و امنیت به وطن خود بازگردند.

بازگشت داوطلبانه توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به همراه دولت های آنگولا و جمهوری دموکراتیک کنگو با همکاری آژانس مهاجرت سازمان ملل، IOM و شرکای مختلف سازماندهی شده است.

سازمان ملل 15 میلیون دلار برای تقویت کمک های غذایی اضطراری در جمهوری آفریقای مرکزی اختصاص می دهد

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، OCHA، 15 میلیون دلار برای حمایت از افزایش کمک های غذایی در جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) اختصاص داده است، جایی که بیش از دو میلیون نفر – تقریباً 36 درصد جمعیت – غذای کافی ندارند. .

کمک های صندوق مرکزی واکنش اضطراری (CERF) در زمانی صورت می گیرد که بخش بزرگی از جمعیت در مناطق متاثر از درگیری زندگی می کنند، جایی که ناامنی و جابجایی مناطق برای کشت را کاهش داده و دسترسی به بازارها را با مشکل مواجه کرده است.

این وضعیت با جنگ مداوم در اوکراین تشدید می‌شود و پیش‌بینی می‌شود قیمت اقلام غذایی اساسی در ماه اوت تا 70 درصد افزایش یابد.

این بودجه به کمک های بشردوستانه اجازه می دهد تا کمک های اضطراری را برای 200000 نفر در 10 منطقه که ناامنی غذایی در آنها شدیدتر است، افزایش دهند.

آژانس های سازمان ملل توزیع مواد غذایی و نقل و انتقالات نقدی را گسترش خواهند داد، علاوه بر آن ابزار کشاورزی و بذر را در اختیار مردم قرار خواهند داد. اقدامات دیگری نیز برنامه ریزی شده است، از جمله افزایش حمایت های تغذیه ای برای درمان و پیشگیری از سوء تغذیه کودکان.

دایان پن، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم