اخبار مختصر 31 اکتبر 2022 |

این خبر به طور خلاصه از سازمان ملل است.

دبیر کل سازمان ملل از این تراژدی عمیقاً متأسف است در سئول

دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید که از تلفات جانی غم انگیز در منطقه Itaewon سئول در جمهوری کره در آخر هفته که در آن 154 نفر جان باختند و بیش از 130 نفر زخمی شدند، بسیار متأسف است.

بیم آن می رود که تعداد کشته ها به دلیل ازدحام جمعیت در منطقه تفریحی شلوغ افزایش یابد.

آنتونیو گوترش صمیمانه تسلیت خود را به خانواده های قربانیان که بسیاری از آنها نوجوانان و افراد بیست ساله بودند و همچنین به دولت و مردم کره جنوبی ابراز کرد.

از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 و اعمال قوانین سختگیرانه در تجمعات، حدود 100000 نفر در ایتاوون برای بزرگ‌ترین جشن هالووین این کشور گرد هم آمده بودند.

روز دوشنبه، هان داک سو، نخست وزیر این کشور، تحقیقات کاملی را درباره ازدحام جمعیت اعلام کرد و رئیس جمهور یون سوک یول، روز عزای ملی اعلام کرد.

بازار جهانی کار رو به وخامت بیشتر استاواسط جنگ در اوکراین: ILO

بر اساس گزارش جدید سازمان بین المللی کار (ILO)، چشم انداز بازارهای کار جهانی در ماه های اخیر بدتر شده است، به طوری که مشاغل خالی و رشد مشاغل احتمالاً در سه ماهه پایانی سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

10هفتم نسخه مانیتور در دنیای کار نشان می دهد که افزایش تورم باعث کاهش دستمزدهای واقعی در بسیاری از کشورها می شود.

این در کنار کاهش قابل توجه درآمد در طول بحران COVID-19 است که در بسیاری از کشورها بیشترین تأثیر را بر گروه های کم درآمد داشته است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که نابرابری‌های بازار کار احتمالاً افزایش می‌یابد و به ادامه واگرایی بین اقتصادهای توسعه‌یافته و در حال توسعه کمک می‌کند.

گیلبرت هونگبو، مدیر کل سازمان بین‌المللی کار، می‌گوید که مجموعه‌ای از بحران‌های متعدد و همپوشانی که با جنگ در اوکراین ترکیب شده‌اند، تأثیر عمیقی بر دنیای کار دارند:

در مجموع، این بدون شک یک تصویر جهانی تلخ است. اما ما درمانده نیستیم. اگر قدم های درست برداریم، می توانیم اتفاقات بعدی را شکل دهیم. و برای انجام این کار، انتخاب های سیاست ما باید یکپارچه، متعادل و جامع باشد و عوامل بخش، بازار کار و اجتماعی و همچنین عوامل مالی را در نظر بگیرد.

شرکت های نفت و گاز برای کاهش انتشار متان به پیشرفت هایی دست یافته اند اما به آن نیاز بیشتری دارند

و سرانجام، بر اساس گزارشی که روز دوشنبه در گردهمایی بزرگ این صنعت منتشر شد، بسیاری از شرکت‌های نفت و گاز تلاش‌های خود را برای مقابله با متان، یکی از بزرگ‌ترین و قابل حل‌ترین عوامل بحران آب‌وهوایی افزایش می‌دهند، اما باید کارهای بیشتری انجام شود. .

این گزارش – نگاهی به متان: رصدخانه بین المللی انتشار متان 2022 – توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) در ابوظبی ارائه شد.

این نشان می دهد که بیش از 80 شرکت نفت و گاز در سراسر جهان متعهد به اندازه گیری و کاهش انتشار متان خود هستند.

اینگر اندرسن، مدیر اجرایی UNEP، گفت که کاهش انتشار گاز متان سریعترین راه برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در کوتاه مدت است، زیرا سالهای بسیار کمتری نسبت به دی اکسید کربن در جو باقی می ماند.

او تاکید کرد که با وجود پیشرفت نسبی، شرکت‌ها باید سریع‌تر و سخت‌تر حرکت کنند.

نیکی چادویک، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم