اظهارنامه های مالیاتی ترامپ که توسط کنگره آمریکا منتشر شد، زیان های بزرگ تجاری را نشان می دهد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

قانون‌گذاران آمریکایی روز جمعه اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ را منتشر کردند و به نبرد چند ساله رئیس‌جمهور سابق برای حفظ خصوصیات مالی خود پایان داد، زیرا او برای حضور در کاخ سفید در سال 2024 آماده می‌شود.

رهبر جمهوری‌خواه – که در رقابت‌های انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری 2017 تا 2021 شکست خورد – با امتناع از انتشار رکوردها، سنت شکنی کرد و گمانه‌زنی‌هایی را در مورد آنچه ممکن است حاوی آنها باشد برانگیخت.

کمیته راه و روش مجلس در اوایل دسامبر خلاصه ای از پرونده های شش ساله از سال 2015 تا 2020 را به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد برنامه حسابرسی ریاست جمهوری منتشر کرد.

>> سازمان ترامپ توسط هیئت منصفه نیویورک به تقلب مالیاتی مجرم شناخته شد

این اسناد نشان داد که ترامپ به طور منظم توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) حسابرسی نمی‌شد و علیرغم گزارش میلیون‌ها درآمد، با ادعای زیان‌های بزرگ تجاری، مالیات کمی پرداخت کرد.

ترامپ در نامه ای نوشت: اظهارنامه های مالیاتی «ترامپ» بار دیگر نشان می دهد که چقدر موفق بوده ام و چگونه توانسته ام از استهلاک و سایر کسرهای مالیاتی دیگر به عنوان انگیزه ای برای ایجاد هزاران شغل و سازه ها و شرکت های باشکوه استفاده کنم. بیانیه ای به سی بی اس نیوز

انتظار نمی‌رفت که بازپرداخت‌هایی که روز جمعه منتشر شد، افشاگری‌های جدید و هیجان‌انگیزی را به همراه داشته باشد، اما دموکرات‌ها امیدوارند جزئیاتی در مورد تجارت ترامپ و به‌ویژه هرگونه نگرانی خارجی که ممکن است تضاد منافع ایجاد کند، اضافه کنند.

دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا، به یکی از املاک و مستغلات نیویورک گفته است: «از نظر هجوم محصولات گران‌قیمت به ایالات متحده، روس‌ها بخش بسیار نامتناسبی از بسیاری از دارایی‌های ما را تشکیل می‌دهند. کنفرانس در سال 2008

“مثلاً در دبی، و مطمئناً با پروژه ما در سوهو، و هر جای نیویورک. ما شاهد سرازیر شدن پول زیادی از روسیه هستیم.”

کمیته راه و روش مجلس نمایندگان آمریکا در 20 دسامبر رای داد تا همه اظهارات ترامپ در سال‌های 2015-2020 منتشر شود و به نبرد چهار ساله بین دموکرات‌ها و رئیس‌جمهور سابق پایان داد که در نهایت به دیوان عالی رسید.

خلاصه نشان داد که این میلیاردر 76 ساله بیشتر ادعا می کند که کسری سالانه زیادی دارد.

او در سال‌های 2018 و 2019، یعنی دو سال میانی ریاست‌جمهوری خود، 1.1 میلیون دلار مالیات فدرال پرداخت، پس از اینکه حدود 30 میلیون دلار از دارایی‌های خود را فروخت.

اما این امر اسکناس 750 دلاری او را در سال 2017 کوچکتر کرد – و با افزایش زیان هایش در سال 2020، او اصلاً چیزی پرداخت نکرد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که ترامپ ۱۰۵ میلیون دلار زیان خالص عملیاتی را در بازده سال ۲۰۱۵، ۷۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶، ۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ و ۲۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ برای کاهش بدهی مالیاتی خود منتقل کرده است.

نیویورک تایمز در سال 2020 مدعی شد که ترامپ در 10 سال از 15 سال گذشته پس از گزارش زیان های هنگفت، مالیات بر درآمد پرداخت نکرده است.

گزارش جداگانه کنگره در مورد برنامه اجباری حسابرسی ریاست جمهوری IRS نشان داد که این سازمان در بیشتر دوران ریاست جمهوری ترامپ به وظایف خود عمل نکرده است.

در این گزارش آمده است: «سازمان امور مالیاتی تنها یک معاینه اجباری از سال 2017 تا 2020 برای بازگشت‌هایی که در زمانی که رئیس‌جمهور سابق بر سر کار بود، باز کرد».

سازمان امور مالیاتی در همان روزی که دموکرات‌های راه و روش‌ها اطلاعات مالیاتی او را در سال 2019 درخواست کردند، حسابرسی ترامپ را آغاز کرد.

(AFP)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم