اکنون همه می توانند موافق باشند — ایالات متحده یک بحران مرزی داردCNN

بحث بیهوده ای در بیشتر سال جاری بر سر این که آیا مرز جنوبی ایالات متحده در بحران است یا خیر، مورد ضرب و شتم واشنگتن قرار گرفت. اما هیچ کس در حال حاضر به هرج و مرج و افزایش احتمالی مهاجران که می تواند توسط یک تغییر قریب الوقوع سیاست در هفته آینده ایجاد شود، شک ندارد.

انتظار می‌رود که انقضای فرمان دوران ترامپ در روز چهارشنبه که از توجیهات بهداشت عمومی در طول همه‌گیری برای دور کردن هزاران مهاجر استفاده می‌کرد، به شدت سیستم مرزی، مهاجرت و پناهندگی را تحت فشار قرار دهد.

وزارت امنیت داخلی روز پنجشنبه از یک طرح شش ماده ای اضطراری برای مقابله با بحران رونمایی کرد، زیرا جمهوری خواهان در حال آماده شدن برای تصاحب مجلس نمایندگان، هرج و مرج احتمالی را به عنوان دلیلی بر ادعای خود مبنی بر سهل انگاری فاحش کاخ سفید در مورد مرز نشان دادند.

حتی برخی از دموکرات ها هشدار می دهند که هجوم عظیم مهاجران در هفته آینده می تواند پیامدهای نامطلوب متعددی را به همراه داشته باشد. منتقدان می گویند که دولت برای درگیر شدن در این موضوع خیلی زمان برد و به اندازه کافی انجام نداده است، اگرچه آنها همچنین کنگره را به دلیل شکست برای دهه ها در اصلاح سیستم مهاجرتی و اجرای مرزها مقصر می دانند – هدفی که نظرسنجی ها بارها نشان می دهد که مردم از آن حمایت می کنند.

ریچارد کورتز، قاضی کانتی هیدالگو، پنجشنبه در سی ان ان امروز صبح گفت: «ما یک نشت داریم. ما به یک لوله کش نیاز داریم که بیاید و نشت را متوقف کند. و در عوض، کاری که ما انجام می دهیم این است که سطل های بیشتری برای نگه داشتن آب برایمان می فرستیم.»

فرماندار کالیفرنیا در همین حال، گاوین نیوسام این هفته به ABC News گفت که انقضای سیاست موسوم به عنوان 42 می تواند ظرفیت ایالت او را برای مقابله بیش از حد سنگین کند. او گفت: “واقعیت این است که آنچه ما در حال حاضر داریم کار نمی کند، و در شرف شکستن در دنیای پس از (Title) 42 است، مگر اینکه کمی مسئولیت و مالکیت را بر عهده بگیریم.”

لیزا موناکو، معاون دادستان کل به سی بی اس نیوز گفت که نگران افزایش «مهاجرت غیرقانونی» و قاچاق مواد مخدر است. برخی از حوزه های قضایی دموکرات، مانند شهر نیویورک، برای مثال، در حال حاضر برای مقابله با مهاجرانی که از قبل وارد شده اند، در حال تلاش هستند که برای بیشتر آماده می شوند.

عنوان 42 در اوایل وضعیت اضطراری کووید-19 معرفی شد و به مقامات اجازه داد تا دسته خاصی از مهاجران را دور کنند. اما منتقدان می گویند که این نه تنها از اصول بهداشت عمومی سوء استفاده کرده است، به ویژه با اجرای طولانی مدت، بلکه نقض ظالمانه و ناعادلانه حقوق بشر برای ارائه درخواست پناهندگی است. یک قاضی فدرال در لوئیزیانا از پیشنهاد قبلی دولت بایدن برای لغو این دستور جلوگیری کرد، اما یک قاضی فدرال در واشنگتن در نوامبر آن را لغو کرد و آن را “خودسرانه و دمدمی مزاج” اعلام کرد.

در میان نگرانی‌های فزاینده مبنی بر اینکه گروه‌های بزرگی از مهاجران منتظر در مکزیک می‌توانند هفته آینده از مرز عبور کنند، تیم بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال افزایش منابع به منطقه، بهبود کارایی رسیدگی برای ادعاهای مهاجرت، تحمیل پیامدهای ورود غیرقانونی، تقویت ظرفیت غیرانتفاعی، هدف قرار دادن قاچاقچیان است. و همکاری با شرکای بین المللی

اما اغلب به نظر می رسد که کاخ سفید می خواهد در مورد هر چیزی به جز مرز صحبت کند تا از ضربه سیاسی جلوگیری کند و دولت برای مقابله با مهاجرت به عنوان یک کل فوریت نداشت – یکی از مشکل ترین مسائل برای این رئیس جمهور و اسلافش. جمهوری خواهان از بایدن خواسته اند از مرز بازدید کند، اگرچه صحنه های سیاسی پیرامون چنین سفری ممکن است اکنون هرگونه تلاش رئیس جمهور برای ارائه شفافیت در مورد یک مشکل عمیقاً پیچیده را مخدوش کند. با این حال، نماینده دموکرات هنری کوئلار از تگزاس روز چهارشنبه در CNN “امروز صبح” گفت که رئیس جمهور باید به هر حال برود.

او گفت: “من نمی دانم چرا آنها مدام از مرز دوری می کنند و می گویند چیزهای دیگری مهمتر از بازدید از مرز است.” “اگر بحرانی وجود دارد، حاضر شوید. کوئلار گفت فقط ظاهر شو.

و در یک شکست دیگر به تلاش های بایدن برای پایان دادن به برخی از سیاست های مهاجرتی بحث برانگیز ترامپ، یک قاضی فدرال در تگزاس آخرین تلاش دولت برای پایان دادن به برنامه موسوم به «در مکزیک بمانید» را که شهروندان غیرمکزیکی خاصی را که وارد مکزیک شده بودند، متوقف کرد. ایالات متحده به مکزیک بازگشت – به جای بازداشت یا آزاد کردن آنها به ایالات متحده – در حالی که روند مهاجرت آنها در جریان بود.

این به خوبی در حق اکثریت جمهوری‌خواه جدید است که درباره شکست دولت در جلوگیری از افزایش برخورد با عبورکنندگان مرزی در دوره بایدن و شدت سیاست مهاجرتی آن به‌عنوان یک کل تحقیق کند. طبق آمار گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده که در اکتبر منتشر شد، مقامات مرزی ایالات متحده در سال مالی 2022 با بیش از دو میلیون مهاجر مواجه شدند – از 1.7 میلیون نفر در سال 2021. محافظه کاران می گویند این دلیلی بر “مرز باز” است که به معنای عبور تعداد زیادی از مهاجران است. در سناریویی که امنیت ملی را تهدید می کند. بسیاری از دموکرات‌ها استدلال می‌کنند که تعداد زیادی از مهاجران پس از بازگرداندن مکرر با ماموران مرزی در تلاش‌های متعدد برای عبور به ایالات متحده مواجه می‌شوند.

اما به طور گسترده‌تر، انقضای عنوان 42 نیز یک عالم کوچک از یک بحث سمی در مورد مهاجرت است که توسط رسانه‌های محافظه‌کار عوامفریب شده و توسط برخی از جمهوری‌خواهان برای یک تکان سیاسی که حل یک مسئله چند لایه بین‌المللی و داخلی را برای دهه‌ها غیرممکن کرده است، تحریف شده است. لفاظی افراطی و رویکرد تندرو پر هرج و مرج رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ، این موضوع را بیشتر مسموم کرد و سیستم مهاجرت را در هرج و مرج قرار داد.

به نظر می رسد برخی از اعضای اکثریت جدید مجلس نمایندگان که ماه آینده ریاست جمهوری را بر عهده خواهند گرفت، برای استیضاح آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی به دلیل جنایت و جنایت تا کنون نامشخص، برای انتقام از استیضاح مضاعف ترامپ، مصمم تر از تلاش برای یافتن راه حلی جامع هستند. به یکی از بدترین مشکلات کشور.

و با ارسال مهاجران به مکان‌هایی مانند منهتن، واشنگتن و تاکستان مارتا، فرمانداران جمهوری‌خواه مانند ران دیسانتیس فلوریدا و گرگ ابوت از تگزاس در عین حال به نظر می‌رسد که با استفاده از مهاجران به‌عنوان مهره‌های سیاسی از مهاجران به‌عنوان مهره‌های سیاسی امتیاز کسب کنند. بر دوش کشورهایی که در این بحران هستند.

جمهوریخواهان حق دارند اپیدمی مرگ و میر ناشی از فنتانیل در ایالات متحده را برجسته کنند که اغلب با استفاده از مواد شیمیایی پیش ساز از چین از مرز مکزیک عبور می کند. اما آنها همچنین چهار سال را صرف وسواس ترامپ در مورد دیوار مرزی کردند که کمک چندانی به جلوگیری از هجوم مواد مخدر که عمدتاً از طریق پست های بازرسی مرزی می آیند و کارتل های مواد مخدر در وسایل نقلیه پنهان می کنند، نمی کند.

فاجعه دیگری که در مورد انقضای عنوان 42 برجسته شده است ریشه در وضعیت اسفناک مهاجرانی دارد که از جرم و جنایت، آزار و اذیت، سرکوب اقتصادی و اجتماعی در آمریکای مرکزی و جنوبی فرار می کنند و سفری پرخطر به سمت ایالات متحده انجام می دهند، اغلب در رحمت قاچاقچیان انسان بی رحم و بدون قطعیت. نتیجه

بایدن به معاون رئیس جمهور کامالا هریس مأموریت داد تا به علل ریشه ای مهاجرت از کشورهای نیمکره غربی رسیدگی کند. وظیفه او با توجه به فساد، دولت‌های بی‌ثبات و تنش‌ها بین کشورهایی مانند گواتمالا، هندوراس، ونزوئلا و السالوادور و ایالات متحده بسیار دشوار است – و به روابط آشفته در سال‌های اخیر بین مکزیک و واشنگتن اشاره نکنیم.

او در اجلاس سران قاره آمریکا در لس آنجلس در ژوئن استدلال کرد که هیچ مهاجری نمی‌خواهد خانه را ترک کند اما بسیاری از آنها به دلیل شرایط وخیم مجبور به ترک خانه شدند. هریس همچنین به دنبال سرمایه گذاری خصوصی برای کاهش فقر است که مردم را مجبور به فرار می کند. اما در عین حال، اخیراً شواهد عمومی زیادی مبنی بر به ثمر نشستن تلاش‌های او وجود نداشته است یا این احساس وجود ندارد که موضوعی که خطرات سیاسی قابل توجهی را به همراه دارد، اولویت اصلی اوست.

هر راه حل دائمی برای مسائل مرزی مستلزم سرمایه گذاری هنگفت برای ایمن سازی مرز است، با موانعی که منطقی است، اما همچنین با فناوری ردیابی جدید و نیروی انسانی که دیوارها کمکی نمی کنند. این به وضعیت اسفبار مهاجران غیرقانونی که در کودکی به ایالات متحده آورده شده اند و به عنوان Dreamers شناخته می شوند، می پردازد. همچنین می‌تواند مسیری طولانی‌مدت به وضعیت قانونی میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی دیگر، گسترش دادگاه‌های پناهندگی برای تسریع در دعاوی و اصلاح سیستم مهاجرت قانونی و ویزا برای کارگران مهاجر مورد نیاز برای رسیدگی به کمبود نیروی کار آسیب‌رسان در کشاورزی و صنایع پذیرایی را فراهم کند. نمونه، مثال.

اما دادوستدهای سیاسی و حسن نیت لازم برای چنین اصلاحاتی، کنگره را در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و باراک اوباما به چالش کشید. آخرین تلاش سناتور جمهوریخواه کارولینای شمالی. تام تیلیس و سناتور تازه استقلال یافته آریزونا. Kyrsten Sinema که می‌توانست به حفاظت از Dreamers و اقدامات جدید برای متوقف کردن گذرگاه‌های مرزی در این کنگره منجر شود، ناپدید شد.

این آخرین نشانه ای بود که نشان می داد واشنگتن شکسته نمی تواند یکی از حل نشدنی ترین مشکلات آمریکا را برطرف کند – شکستی که مکرراً منجر به موقعیت هایی مانند آنچه در هفته آینده در مرز رخ خواهد داد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم