بله، زوم دفتر دارد. نه، جایی برای کار نیست.

سن خوزه، کالیفرنیا—هرکسی که نوع خاصی از شغل را دارد، اکنون تجربه زیادی در صحبت کردن با کسی روی صفحه نمایش دارد. اما هنوز چیز عجیبی در مورد ملاقاتی که اخیرا با یکی از مدیران زوم داشتم وجود داشت.

او از خانه‌اش در تگزاس در زوم بود. من داخل دفتر مرکزی زوم در سیلیکون ولی بودم.

من به دفاتر شرکتی آمده بودم که به فلج کردن دفتر کمک کرد تا بفهمم چگونه با اختلالات کار ترکیبی که مشاغل آزاردهنده در سراسر جهان را مدیریت می کند. هرگز این ابهام در مورد اینکه چه کسی باید کجا و چه زمانی کار کند وجود نداشته است. انتقال ناگهانی به کار از راه دور راحت‌تر از انطباق با واقعیت فعلی بود، که در آن برخی افراد در خانه می‌مانند و برخی دیگر به دفتر کار می‌روند.

کلی استکلبرگ، مدیر ارشد مالی زوم، در عجیب ترین زوم زندگی ام به من گفت: «این سوال میلیون دلاری است که همه هنوز در تلاش هستند به آن پاسخ دهند. نمی‌دانم هنوز دقیقاً تعادل مناسب را پیدا کرده‌ایم یا نه.»

اما این بیش از یک سوال میلیون دلاری برای زوم است. در واقع میلیاردها ارزش دارد. محصول پیشین زوم در اوایل همه‌گیری، زمانی که فناوری کنفرانس ویدیویی آن تجربه با هم بودن را شبیه‌سازی کرد، نامی آشنا شد و شرکت‌های کمی وجود دارند که انگیزه‌های مالی قوی‌تری داشته باشند تا آینده کار را درست انجام دهند.

تاکنون کشف شده است که بسیاری از مردم مایلند از دفاتر کار کنند، حتی افرادی که در زوم هستند. آنها فقط نمی خواهند هر روز از ادارات به روشی که همیشه داشته اند کار کنند.

“هدف از یک دفتر چیست؟” متیو ساکسون، افسر ارشد زوم گفت. این برای شرکت‌های مختلف متفاوت خواهد بود، اما یکی از چیزهایی که فکر می‌کنم این آزمایش عظیمی که همه ما در آن شرکت کرده‌ایم ثابت کرده است این است که لزوماً انجام کار نیست.»

دفتر برای انجام کار وجود ندارد.

چندی پیش این حرف مضحک به نظر می رسید. هنوز هم برای خیلی ها این کار را می کند.

اما چیزی که زوم معتقد است این است که دفاتر به مکانی برای اجتماعی شدن تبدیل شده اند. آنها دیگر به اندازه امکان کار خوب برای انجام کار خوب نیستند و کارکردهای اصلی آنها تسهیل همکاری و تقویت رفاقت است.

دفتر در حال حاضر مانند یک خارج از سایت است.

آلانا کالینز، رئیس املاک و مستغلات و محل کار زوم، می گوید: «مردم واقعاً می خواهند از دفتر استفاده کنند تا دور هم جمع شوند.

باور کنید یا نه، کارمندان زوم گاهی به دفتر می آیند.


عکس:

بزرگنمایی

باید اعتراف کنم که بازدید از دفاتر زوم برای ملاقات حضوری با مردم، کمی شبیه غذا خوردن در کافه تریا پپسی و سفارش یک کوکاکولا است. مقر جهانی این شرکت در یک بلوار در مرکز شهر واقع شده است که با درختان نخل در یک جیب از کشور با کمترین میزان اشغال اداری در کشور است. ظاهراً روز شلوغی در زوم بود، اما من افراد بیشتری را در کافی شاپ آن طرف خیابان دیدم.

به نظر می رسد زوم و 8000 کارمند آن با مشکل اساسی کار هیبریدی که فناوری شرکت در تلاش برای حل آن است سر و کار دارند: چگونه بدون حضور در یک مکان سازنده و خلاق باشیم.

عجیب است که چگونه بسیاری از شرکت های فناوری تقریباً به طور انحصاری در دفاتر قبل از همه گیری مستقر بودند، با توجه به اینکه اکنون به راحتی آن دنیا را پشت سر گذاشته اند. زوم در اوایل سال جاری به کارمندان اجازه داد تا برای همیشه از خانه کار کنند و تنها 1 درصد از آنها در دفتر حضور دارند که 75 درصد آنها از راه دور زندگی می کنند و بقیه خود را به عنوان کارگر هیبریدی معرفی می کنند.

خانم “قبل از همه گیری کار می کرد زیرا همه ما در دفتر بودیم، و زمانی که در خانه متوجه شدیم کار می کرد زیرا همه ما در خانه بودیم.” استکلبرگ گفت. “و اکنون ما در این بین هستیم.”

این نوع برزخ جایی است که اکثر ما این روزها خود را پیدا می کنیم.

بسیاری از دفاتر هستند که در دو سال گذشته کمابیش طبق معمول کار کرده‌اند و اکثر مردم از زوم کردن بر روی تماس‌های اتاق خواب خود برخوردار نیستند.

بر اساس نظرسنجی از ترتیبات کاری و نگرش‌ها، که توسط اقتصاددانانی که از زمان شروع همه‌گیری، هزاران کارمند را مورد مطالعه قرار داده‌اند، برای آن‌هایی که گزینه کار از خانه را دارند، رایج‌ترین ترتیب، نوعی راه‌اندازی ترکیبی است. . داده‌های آن‌ها نشان می‌دهد که کارکنان دانش چند روز در هفته کار را ترجیح می‌دهند – نه هر روز، اما نه هرگز.

آنها نمی خواهند از خانه کار کنند یا دفتر آنها می خواهند از خانه کار کنند و دفتر

به همین دلیل است که شرکت‌های خارج از فناوری که کارمندان خود را به دفتر می‌کشند ممکن است در پاییز امسال شانسی داشته باشند، به خصوص که مردم از هر چیزی که آنها را به یاد محدودیت‌های همه‌گیر می‌اندازد خسته شده‌اند: این روزها کلمات چهار حرفی در جامعه مودب قابل قبول‌تر از Zoom هستند.

روزهای اول همه‌گیری برای جهان وحشتناک اما برای زوم فوق‌العاده بود، و لحظه‌ای بود که سال گذشته به اوج ارزش بازار 159 میلیارد دلاری رسید و برای مدت کوتاهی ارزش آن را بیشتر از اکسون موبیل کرد..

اما مانند سایر برندگان بیماری همه گیر، زوم یکی از بزرگترین بازندگان بازار سهام در سال گذشته است. ارزش بازار آن به 24 میلیارد دلار کاهش یافته است – کمتر از زمانی که دفتر Zoom در اوایل سال 2020 بسته شد.

در آن زمان دفتر به قدری شلوغ بود که کارمندانی که به دنبال مکانی برای کار می گشتند اغلب در راهروها می ریختند. حالا میزهایشان خالی است، پارکینگی که زمانی برای کسب جایگاه در آن مسابقه می‌دادند خالی است و اکثر همکاران جدیدشان هرگز پا به اینجا نگذاشته‌اند.

و با این حال حتی زوم هم مرگ دفتر را پیش بینی نمی کند.

آقای من هنوز هم ایده داشتن دفاتر شلوغ را دوست دارم. ساکسون گفت. من فکر می کنم باید آن را بهینه کنیم تا به خوبی یا بهتر از قبل شود.»

اگر هر شرکتی آماده ساخت چنین دفتری بود، یکی از آخرین فناوری های زوم خواهد بود. که، همانطور که اتفاق می افتد، زوم است.

یکی از نمونه های ساده اما قدرتمند نرم افزار زوم، قابلیت Smart Gallery این شرکت است. فرض کنید جلسه ای در یک اتاق کنفرانس برگزار می شود که برخی افراد حضوری جمع می شوند و برخی دیگر توسط زوم شرکت می کنند. گالری هوشمند، چهره‌های همه افراد دور میز را در جعبه‌های جداگانه‌ای به نمایش می‌گذارد، علاوه بر عکس عریض اتاق کنفرانس، که قرار است کارگران از راه دور را در موقعیتی برابر با همکارانشان در دفتر قرار دهد.

دفاتر زوم همچنین دارای قسمت‌های مشترک با «حصار صوتی» است که صدای محیط را مسدود می‌کند، مانیتورهایی که نمودارهای صندلی را نمایش می‌دهند تا بتوانید یک میز در نزدیکی تیم خود انتخاب کنید و علائم بیرونی باجه‌های تلفن که وقتی اشغال می‌شوند قرمز می‌شوند تا بتوانید بدون حضور در آن ببینید کدام یک رایگان هستند. نگاه ناخوشایند از پنجره ها

هدف کار ترکیبی این است که کارکنان را بدون توجه به جایی که در یک روز معین هستند، در خود جای دهد. اما شرکت ها نمی توانند به طور ناگهانی خود را انعطاف پذیر اعلام کنند، درست مثل اینکه مردم نمی توانند یک روز از خواب بیدار شوند و انگشتان پاهایشان را لمس کنند.

زوم از دفاتری در آمستردام، دنور و سیدنی برای مطالعه الگوهای کار ترکیبی استفاده کرد، و این فضاهای آزمایشگاهی قبلاً الهام‌بخش یک تغییر بزرگ بوده‌اند: زوم اتاقک‌های اینجا در دفتر مرکزی سن خوزه را خراب کرد تا کمتر شبیه یک محل کار سنتی باشد. و بیشتر شبیه یک فضای رویداد است.

بعد از اینکه جلسات زوم خود را برای دیدگاه دیگری ترک کردم، کنجکاو شدم، بنابراین با فردی در همان نزدیکی تماس گرفتم، نیک بلوم، اقتصاددان دانشگاه استنفورد، که تحقیقاتش بر روی این مسائل کاری چندین دهه قبل از تبدیل شدن به میدان جنگ شرکت های بزرگ آمریکا متمرکز بود.

کار اداری برای فعالیت های گروهی مانند جلسه، آموزش و راهنمایی بهتر است. بلوم، در حالی که کار از راه دور برای کارهای فردی مانند نوشتن، کدنویسی و تفکر عمیق بهتر است. کار ترکیبی می تواند بهترین های هر دو جهان را ارائه دهد. این یافته‌ها آشنا به نظر می‌رسیدند: آنها شبیه به یافته‌های زوم بودند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

اگر یک کارگر ترکیبی هستید، چگونه از دفتر استفاده می کنید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

اما در اکثر شرکت‌های فناوری، آونگ کار هیبریدی هنوز به سمت دور نزدیک‌تر است، بنابراین از مدیر ارشد زوم پرسیدم که آیا چیزی می‌تواند آن را به دفتر بازگرداند.

تحریک آمیزترین نظریه آقای. ساکسون این احتمال را مطرح کرد که کار از راه دور در دراز مدت مضر باشد. آیا کسانی که از خانه کار می کنند تنهاتر و ناسالم تر خواهند بود؟ اگر تحقیقات نشان دهد که مردان و زنانی که به دفتر مراجعه می‌کنند سریع‌تر ترفیع می‌گیرند و حقوق بیشتری نسبت به کسانی که در جلسات بزرگ‌نمایی می‌کنند، دریافت می‌کنند، چه؟ چگونه کارمندان جوان می توانند از همکاران و شرکت های خود بیاموزند که فرهنگ خود را بدون اشتراک در فضای فیزیکی حفظ کنند؟

او هنوز جواب ها را نداشت. وقتی صحبت از کار هیبریدی می شود، هیچ کس این کار را نمی کند.

بنویسید بن کوهن در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم