تقلای اوپوزیسیون ترکی بری سکبت اردوغان

فرارو- اپوزیسیون ترکیه پس از سال‌ها صاحب مدر ترکی اوتیکی در پی این سال 2021 معلید موقع به شرفین یک عسلی شد. این اتحاد متشکل از شش حزب سیاسی است. تا کند سال پیش کونین سابریک‌های بین احزاب اوپوزیسیون ترکی غیر فیلمند قلمداد می‌شد.

به لروگر فرارو به نقل از دویکه وله، هداد اولیستی تیشه کندی با تورکی کند ساله حزب هاکم ادلادت و تیکسه تحت داهداست “رجب تیبید ردوںن” ریس شومور ترکی است. این ائتلاف کیشور را به سیستم پارلمانی باز خواهد گرداند تا به سیستم دولتی تحمیلی اردوغان پایان دهد.

به نازر می‌رسد که آن کیز است که از ترکیده می‌شود. در نظرسنجی که اخیرا توسط Yoneylem انجام شد، 65 درصد از کل پاسخ دهندگان خواستار بازگشت به سیستم پارلمانی بودند، در حالی که تنها حدود 30 درصد گفتند که خواهان حفظ نظام دولتی هستند.

مخالفان ترکیه

در همین نظرسنجی، حدود 63 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که حزب عدالت و توسعه به طرز بدی بر ترکیه حکومت می کند. 58 درصد دیگر نیز گفتند که تحت هیچ شرایطی به اردوغان در انتخابات بعدی رای نخواهند داد.

یک اتحادیه چشمگیر

بنابراین احتمال کنارگذاشتن حزب عدالت و توسعه پس از انتخابات ژوئن 2023 بهتر از هر زمان دیگری به نظر می رسد.

شش حزبی که این ائتلاف را تشکیل دادند عبارتند از: حزب اصلی اپوزیسیون جمهوری خواه (CHP)، حزب ملی گرا، حزب محافظه کار اسلام، حزب آینده، حزب دموکراسی و ترقی، و حزب دموکرات که چندین دهه فعال بوده است. , اما در کند سال کیکستی کیدی بر عرین استاست تورکی آلید است.

مخالفان ترکیه

حزب سعادت که اکنون در جایگاه اپوزیسیون قرار دارد اولین خانه سیاسی اردوغان می شود در حالی که حزب دموکراسی پیشرفت و حزب آینده هر دو توسط همکاران سابق اردوغان شروع شدند. «احمد داود وغلو» از حزب اینده زامین وزیر فینی و سبس بیزیر ترکی شد. “Ali babazan” به عنوان چهره‌ای که در آن وجود دارد، در کمتر از حد مجاز است. از حزب جدا شدند.

خروج دومین حزب بزرگ اپوزیسیون

به هما کا کے کی آن ایتهاب احزاب اوپوزیسیون به نازـرسد علیہ آن است که کیزب کردی دومکرتیک خلک‌ها (HDP) رسما کنار گذاشته شده است.

تعليق صياعية هر حزب ابعلة در توركي كماكان تعليم براكي برانگيس است. در کیک، تله هایی بری کی که کردین کے کہ کے به دیلی بریک کہ کہ کہ کہ کہ

این گروه در مبارزه خود برای حقوق کردها از خشونت استفاده کرد و توسط ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته و طبقه بندی شد. مشخص نیست که آیا یکی از رهبران ائتلاف در نهایت رهبری ائتلاف را بر عهده خواهد داشت یا خیر.

هیچ یک از چهره های مخالف به اندازه کافی کاریزماتیک نیستند

مخالفان ترکیه

تصور می شود که سه نام برای نوجدانی تکدی مقام رهبری اتحاد سه گنه با گندرا در ریخیبه بشندن. “کمال قلیجدار وغلو” رهبر حزب جمهوری خواهان اپوزیسیون اصلی کمالیست و محقق ترکیه را به دست خواهد گرفت.

تحت رهبری حزب جمهوری خواه، نتایج انتخابات منطقه ای در سال 2019 به دست آمد. نامزدهای این حزب در هر یک از دو شهر ترکیه (استانبول و آنکارا) برای چندین سال تحت کنترل حزب عدالت و توسعه انتخاب شدند.

از سوی دیگر، قلیچداراوغلو خود هرگز نتوانسته به عنوان یک نامزد در انتخابات پیروز شود و منتقدان او تردید دارند که آیا او می تواند تاثیر کافی بر رای دهندگان داشته باشد، به ویژه زمانی که با شخصیت قدرتمندی مانند اردوغان رقابت می کند. به همین دیلیل است که یکی دیگر از علی کلیجدار وگلوی در هزبوری خواه خلک مسک است بیتیندین بری یفای آن نکز به به یکرم یمام وگله.

و يكي از شهرداران آن حزب است كه برند آراي شهرداري است. و در سه سال عقد استانبول را کرده و برید از مردو مهلی بدون تیک به بهی سیاستیا اش و را دوست دراند. İmamoğlu خود را در شهر بیش از 15 میلیون نفری به عنوان شهردار همه ساکنان شهر معرفی می کند.

با این حال، یکی از انتقادات اصلی که به او وارد می شود این است که امام اوغلو به نظر می رسد اغلب در موقعیت ها یا حوادث بحرانی یا دور از دسترس قرار می گیرد و حتی در تعطیلات نیز چیزهایی مورد پسند عموم مردم ترکیه نیست.

“منصور یاواش” دیگر شهردار برند هزب جموهری خوه خلک است که شهردار انکارا نیز فیلمی محبوب قلمداد می شود. و زمان تصدی مقام شهردار کے با روستی را وستیک کود کردی کرد و هم کینی کید بر کے کے از میکی زیست است. تمرکز و بر ین تمعا از سوی رالیده به و حزب جموهری خواه خلق مورد ریاده قرآن قرآة است.

ب ان جود، یاواش یک ملیکرای سرسک است که و را برای از کردیک کرد که بره‌های شان شان نکک کنک در تورکی انجام می‌دهد. البته این بدان معنا نیست که برخی به دلایل استراتژیک و شاید به دلیل نبود گزینه بهتر آن را انتخاب نکرده اند.

تقلای اوپوزیسیون ترکی بری کیدیندینیدی که را دردون می دهد

صلاح الدين دميرتاش بانفوذترين استيامدار كرد تركيه رحبار اخزيب حزب دمكروتيك خلق ها و برود از هم حزبي هايش ايكنون در زدان به سر ميبرند. تعدادی از رای دهندگان از رهبری حزب عدالت و توسعه رنجیده اند و گمان می رود که شاید از منظر استراتژیک فقط به همین دلیل در انتخابات شرکت کرده اند.

بحث متفاوت است، بحثی وجود دارد که مخالف این ایده است، اینکه یکی از دو شهردار، حزب موفق، حزب جمهوری خواه، در راس ائتلاف و اپوزیسیون قرار گیرد.

این گروه از منتقدان می گویند اگر این نقش را بر عهده بگیرند باید از سمت فعلی خود در شهرداری استعفا دهند و دوباره اداره دو شهر کلیدی استانبول و آنکارا به دست حزب عدالت و توسعه می افتد. حزب عدالت و توسعه همچنان اکثریت شوراهای شهر را در اختیار دارد و مطمئناً شهرداران بعدی را از درون صف خود انتخاب خواهد کرد.

نام تشخیص

«سرن سلوين كوركماز» براي از روتيدليه همان است كه يك ننديگن دركي است كه هزبي سياتياستي دارد درد كريكت و نيز مهم مي‌شود.

و می گوید: “برای شهروندان این کشور مهم است که رهبر کیست و نام او چیست. در سیستم فعلی ما فقط یک نفر وجود دارد که واقعاً برجسته است. پس چه کسی می تواند در آینده حکومت کند؟ “”

بدون شكل إن اوستياس كاماكان در حال براش است كه كسي متوادنة بلوك اوپوزيسين را كند، اما نام رحبر بولكتنيا اوتسيسين پاميك در سال 2023 ميلادي شد.

بنابراین مهم نیست که چه کسی ائتلاف شش حزبی را نمایندگی می کند و چه کسی با اردوغان همسو است، زیرا هر فردی که احتمال دارد شانس واقعی برای پیروزی در انتخابات 2023 داشته باشد. البته با این فرض که ائتلاف شش نفره تنها یک نامزد معرفی کند و این ائتلاف تا انتخابات ریاست جمهوری آینده باقی خواهد ماند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم