جنگ ابرها; ارينا رابيف تسته رقبعا خاورميانه

آلیسا جیفرارو- آلیسا جی. روبین یک روزنامه نگار آمریکایی برنده جایزه پولیتزر است که در حال حاضر به عنوان رئیس دفتر بغداد برای نیویورک تایمز کار می کند. و بیشتر سالهای فعالیت حرفه ای او صرف پوشش جنگ های عراق، افغانستان و بالکان شد. و در سال 2009 رئیس دفتر نیویورک تایمز در کابل بود. و در 16 اگوست 2014 در ترائری یک سانها کولگرد بالکرد در شمال عراک به شرکت مجروح شد. او برنده جایزه پولیتزر برای گزارش وضعیت زنان در افغانستان در سال 2016 شد. و در سال 2015 جایزه روزنامه نگاری کلمبیا را برای 35 سال گزارش در مورد عراق، افغانستان و بالکان دریافت کرد.

به نوشته نیویورک تایمز، سال هاست که مقامات ایرانی نگران این بوده اند که کودکان دیگر از منابع حیاتی خود محروم شوند. با این جود، این نایری از صاخت یک سد بالادستی یا یک ابخیز در هال شدن ناشی از نهدی بود. در سال 2018 ملاید، در مین شکسلی شفرت و بازین دما بھیک از مقامهای ارسد به این رسوده راکسیند ک یک یا کد کیشر کے رےہے ابرہی رایران راہہ۔۔

سرلشکر «غلامرضا جلالی» از سمت ارشد سپاه در سخنانی در سال 2018 گفت: هم اسرائیل و یک کشور دیگر دچار مشکل هستند. کیشوری که نامشید عماریت محتدها عربی بود که یک برامه جاه تلابان بورورسازی ابرها را کرد بود بود کیمی را به ابرها میکرد تا ابرها را به برندگی بسازند. بدگمانی ایران با تویں به لکنکس برتنش آن کیشر ب کیست کیشرهای کے کے فرس کےلیہ و نیست اما هہ دزدی اب نیست بیک سرفا بران در زمینہہہہہ است.

با خشک شدن خاورمیانه و شمال آفریقا، بچه های آن منطقه مسابقاتی را برای توسعه مواد شیمیایی و تکنیک هایی آغاز کرده اند که نامزدها می توانند میزان بارندگی را افزایش دهند. در غیر آئین صور ابر‌ها بی‌ثمر بالای سر ساکنان خاورمیانه زنده خواهد ماند!

با توجه به اینکه 12 منطقه از 19 منطقه در این منطقه به طور متوسط ​​کمتر از 10 اینچ (254 میلی متر) بارندگی سالانه را دریافت می کنند که نشان دهنده کاهش 20 درصدی بارندگی در سه دهه گذشته است، دولت های منطقه به شدت به دنبال افزایش آب شیرین هستند. و بسیاری از آنها بارورسازی ابرها را راهی سریع برای دسترسی به آب می‌دانند تا با مشکل کاهش بارندگی و کمبود آب کنار بیایند و از آنجایی که نوجوانان ثروتمندی مانند امارات صدها میلیون دلار صرف این تلاش می‌کنند، نوجوانان دیگر نیز به این تلاش می‌پیوندند. رقابت و تلاش کن تا تضمین کند که سهم عدلانه بارندگی خود را پیش از تحمیل کردن عثمان از دست نکریدی داد. در این میان، سؤالات جدیدی را می توان در این زمینه مطرح کرد که آیا این تکنیک (بارروی ابرها) بارندگی کافی ایجاد می کند که ارزش تلاش و هزینه مالی را داشته باشد؟

خاورمیانه

مراکش و اتیوپی نیز مانند ایران برنامه بارورسازی را در برنامه قرار داده اند. عربستان سعودی اخیراً برنامه ای را در مقیاس وسیع آغاز کرده است و کشورهای دیگر در خاورمیانه و شمال آفریقا در حال حاضر تحت بررسی هستند.

چین طولانی ترین برنامه در حال اجرا در جهان را دارد. 中国 در تاله است تا ابرها را وادار به بریدن بر روی جانگ تسه کند رمینی‌ا ک در بیک کونت در هال کشک است.

در حالی که بارورسازی ابرها یکای 75ساله می‌گویند این علم هنوز به افتحان نرسیده است. آنها به ویژه در مورد رشد ابرها از طریق کودک و هزینه آنها برای سایر کودکان، به ویژه در فصل زمستان، نگران هستند.

بیابان

دانشمندان جوی می گویند که طول زمان یک ابر است، به ویژه نوع ابرهای کومولوس که احتمالاً باعث بارندگی می شوند، به ندرت بیش از چند ساعت. گاهی اوقات ابرها می توانند طولانی تر باشند، اما به ندرت آنقدر طولانی هستند که به شخص دیگری می رسند، حتی در خلیج فارس، هفت نقطه در جهان وجود دارد که به یکدیگر نزدیک هستند.

با این حال، چندین جوان خاورمیانه ای کارشناسان را رد کرده اند و در حال پیشبرد برنامه هایی برای حذف رطوبتی هستند که می توانند از ابرهای حساس خارج شوند.

امروز رحب بی‌چون و کرای برکه در این آرینا عماریت منتده عربی است. در آغاز دهه 1990، خاندان حاکم کیشور دریافتند که حفظ ذخایر فراوان آب، به اندازه ذخایر بزرگ نفت و گاز، برای حفظ موقعیت کیشور به عنوان یک مرکز مالی و مهم مهم است. سرمایه تجاری در خلیج فارس

در حالی که در سال 1960 که جمعیت آن کشور کمتر از 100000 نفر بود، آب کافی برای حفظ جمعیت این کشور وجود داشت. بر اساس نتایج منتشر شده در یک مقاله تحقیقاتی در سال 2021 که توسط امارات تامین مالی شده است، ساکنان امارات متحده عربی در حال حاضر تقریباً 147 گالن آب در روز مصرف می کنند، در حالی که میانگین جهانی آن 47 گالن در روز است.

در حال هذا، إن درقة تستوريه هاي آب شيرين كن تامين مي شود. «عبدالله المندوس» مدیر مرکز ملی هواشناسی و لرزه‌نگاری امارات به «نیویورک تایمز» گفت: ساخت هر کارخانه نمک‌زدایی یک میلیارد دلار یا بیشتر هزینه دارد و برای راه‌اندازی آن به انرژی عظیمی نیاز است. ، به خصوص در مقایسه با فضای ذخیره سازی ابری.”

پس از دو دهه برورسازی برورسازی ابر عمارات در حال ایکیں آن پاک است. 9 خلبان در آن کشور آماده پرواز هستند و همانطور که هواشناسانی که بر روی مناطق کوهستانی آن کشور تمرکز می کنند، توده آبی امیدوارکننده ای را مشاهده کردند (در حالت ایده آل، انواع ابرهایی که می توانند تا ارتفاع 40000 فوت تشکیل شوند) این پرواز را انجام می دهند. خلبانان باید همیشه آماده باشند، زیرا ابرهای نامزد در خاورمیانه کوچکتر از سایر نقاط جهان هستند.

குற்றுக்கு

کاپیتان “مارک نیومن”، خلبان ارشد باربری ابر که اهل آفریقای جنوبی است، می گوید: ما 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستیم و 30 تا 40 دقیقه از فرودگاه فاصله داریم و 25 دقیقه در پرواز هستیم. در سورت عبر عبرهای بیش از یک ایلونا برع کرد».

به گفته محققان امارات متحده عربی از دو ماده برای بارور کردن ابرهای خود استفاده می کند: یکی ماده ای سنتی است که از نقره ساخته شده است و دیگری ماده ای است که به تازگی در دانشگاه خلیفه ابوظبی ثبت شده و از فناوری نانو در ساخت خود استفاده می کند. دانشگاه.و خلیف فارس منتجابتر است.

خلبان مواد را به هوا تزریق می کند و اجازه می دهد هوا جریان یابد. سپس از کنار چشم ها، مواد سازنده بارور که از مولکول های رطوبت (جذب آب) به وجود می آیند، توسط ذرات آب تشکیل دهنده یک ابر تشکیل می شوند. این ذره ترکیبی کمی بزرگتر است و به نوبه خود، ذرات آب و بخار بیشتری را با تشکیل قطرات جذب می کند و در نهایت به اندازه کافی سنگین هستند که باران را ایجاد می کند. البته این فقط در سطح نظری است.

با آن وجود، بسیاری از اعضای جامعه علمی مخالف هستند. بلکه מענراق ברراق ב ז של של של ת ת של של ב משעש משעש משעש חר חר ממקנ בעד בעד בעד בעדן בעדן בעדן ב ב ב בجر.

آلن روبوک، دانشمند دانشگاه راتگرز و متخصص در ارزیابی استراتژی‌های مهندسی آب، به نیویورک تایمز گفت: «به سختی می‌توان تشخیص داد که ابری قادر به باریدن است یا خیر».

«روی راسموسن» دانشمند ارشد و کارشناس فیزیک ابرها می‌گوید: «مشکل دیگر این است که ابرهای کومولوس بلندی که در تابستان در امارات و مناطق همجوار وجود دارند، می‌توانند به قدری مختل شوند که تشخیص اینکه آیا لقاح دارای لقاح است یا نه. تأثیر یا نه» .

குற்றுக்கு

اسرائیل برنامه ابری مبتنی بر ابر خود را پس از 50 سال در سال 2021 متوقف کرد، زیرا به نظر می رسید در بهترین حالت فقط به نتایج جزئی در سطح بارندگی دست یافته است. “پینهاس آلپرت” استاد دانشگاه تل آویو که یکی از جامع ترین مطالعات را در مورد این برنامه انجام داده است، می گوید: این برنامه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و مفید نیست.

یخ زدگی ابرها در سال 1947 آغاز شد و دانشمندان شرکت جنرال الکتریک تحت یک قرارداد نظامی کار کردند تا راهی برای یخ زدایی هواپیماها در هوای سرد پیدا کنند و آنها را از پویایی نیروهای خود پنهان کنند. برخی از این تکنیک‌ها بعداً در ویتنام برای دوره‌های طولانی‌تر باران فصلی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، بنابراین تأمین برق ویتنام شمالی در طول جنگ ویتنام دشوارتر خواهد بود.

در هلا که علم بروری بروری‌ها ساده به میسرد در امل کریں در مسیر عن درد در که کلم بروری بروری ابرها ساده به می‌رسد. همه ابرها ظرفیت بالقوه ای برای تولید باران ندارند و حتی ابرهایی که برای بارندگی مناسب به نظر می رسند ممکن است رطوبت کافی نداشته باشند. مشکل دیگر گرم بودن آب و هوای گرم است.

خاورمیانه

অক্য়ে কাস্যাত্র বার্র্রাসাই আব্র্যুতি বিশা যাদ ইট্র বাদ্দ বাদ্দ এধ্তে বার্যা কার ব্র্ত ব্র্ত در باینیة انجمن هواشنیسی امریکی آمده است: «بادها را می‌توان جابه‌جا کرد و ابرها را از ناحیه‌ای که باروها برداشته‌اند حذف کرد و احتمال پیام‌های ناخواسته افزایش یافت».

«جیمز فلمینگ» دانشمند جو و مورخ علم میگید: «شما می‌قوادین یک ابر را شرکی کیندیند، اما نمی‌کوزدین به آن کیں که پس از اسلحه آن که می‌دهد بدهد. мобильность брф ببرد. لطفا از بین برود هم شونین, мобильный صفحه известный стофан شوд».

به نظر می رسد این همان اتفاقی است که در تابستان 2019 در امارات رخ داد، زمانی که بارور شدن ابرها ظاهراً چنان باران شدیدی را در دبی ایجاد کرد که نیروهای امدادی اماراتی مجبور شدند آب را از مناطق مسکونی و مراکز خرید مجلل دبی خارج کنند.

علیرغم مشکلات مربوط به جمع‌آوری داده‌ها در مورد اثربخشی بارورسازی ابرها، «الماندوس» می‌گوید که روش‌های مورد استفاده امارات در بارورسازی ابرها منجر به افزایش حداقل 5 درصدی بارش در سال برای آن کشور شده است. البته وی اذعان داشت که نیاز به داده هایی که سال های بیشتری را شامل می شود نیز وجود دارد تا جامعه علمی از این طریق متقاعد شود.

خاورمیانه

المندوس می گوید که در هفته آخر سال، ابرها با طوفانی باریدند که همزمان با میزان بارندگی بیش از کل بارندگی در سه روز، 5.6 اینچ (142 میلی متر) باران بارید. امارات متحده عربی در طول یک سال.

او با خوشحالی می گوید که مواد جدید در فناوری نانو می تواند به بارورسازی ابرها کمک کند و اگر امارات ابرهای بیشتری برای بارورسازی داشته باشد، می تواند بارش خود را افزایش دهد. اما آن ابرهای عدلی از کجا می‌آیند؟ و گفت: خیلی سخت است. اما كسي مَدَد كه كد كسي را براي ما بفرستد كه ديدا شركت ابرها را مي‌دهد».


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم