حماس ویدئویی را منتشر کرد که ظاهراً نشان می‌دهد اسرائیلی‌ها از سال 2014 مفقود شده‌اند

اورشلیم – حماس، گروه شبه نظامی اسلامی که غزه را کنترل می کند، روز دوشنبه ویدئویی را منتشر کرد که در آن فیلمی از مردی که خود را اورا منگیستو، یک غیرنظامی اسرائیلی که از سال 2014 در اسارت گروه فلسطینی اسیر بود، معرفی کرد و مستقیماً رئیس نظامی آینده اسرائیل را به چالش کشید. کارکنان و دولت تندرو جدید آن.

اگر صحت آن تأیید شود، این فیلم اولین مدرک عمومی را ارائه می دهد که آقای. منگیستو پس از سالها سکوت زنده است. مقامات اسرائیلی روز دوشنبه در حال بررسی این ویدئو بودند و بلافاصله صحت آن را تایید نکردند.

یالو منگیستو، برادر این اسیر، به سایت خبری اسرائیلی وای نت گفت که در حالی که نمی تواند 100 درصد مطمئن باشد، مرد موجود در این ویدئو شبیه اورا منگیستو است.

هیچ نشانه ای از زمان ضبط این فیلم وجود نداشت، اما شاخه نظامی حماس که این ویدئو را در حساب کاربری و وب سایت تلگرام خود منتشر کرد، این کلیپ را با اسلایدهای متنی به زبان عربی و عبری همراه کرد که بیان می کرد آویو کوچاوی، فرمانده ارتش در حال خروج، “ناموفق.” آنها همچنین هشدار دادند که جانشین وی، ستوان. ژنرال هرزی هالوی که روز دوشنبه سوگند یاد کرد، “باید خود را برای تحمل بار این شکست و پیامدهای آن آماده کند.”

یکی از اسلایدها می گوید: “سلف شما شما را با مشکلات و دروغ های زیادی رها کرد.”

دولت اسرائیل بدون تایید صحت این ویدئو، آن را در صحبت‌هایی که برای وزرا ارسال کرد، آن را به عنوان یک ترفند رسانه‌ای بدبینانه و شرورانه توصیف کرد که از پرونده بشردوستانه یک شهروند اسرائیلی با مشکلات روانی سوء استفاده می‌کند، که بیش از هر چیز ثابت می‌کند که حماس ناامید و تحت فشار است. “

مردی که از نظر جسمی سالم به نظر می‌رسید، با پیراهن آبی پوشیده بود و مستقیماً به دوربین نگاه می‌کرد، مردی که خود را آقای. منگیستو در این ویدئو به زبان عبری پرسید: «من و دوستانم پس از سال‌ها رنج و درد، تا کی در اینجا اسارت خواهیم ماند؟ دولت و مردم اسرائیل کجا هستند؟»

آقای. منگیستو، شهروند اسرائیلی اتیوپیایی تبار، در سپتامبر 2014، حدود دو هفته پس از اجرایی شدن آتش بس که به جنگ ویرانگر 50 روزه بین اسرائیل و حماس پایان داد، وارد غزه شد. آقای. بر اساس تصاویر دوربین های امنیتی در آن زمان، منگیستو، که در آن زمان در اواخر 20 سالگی خود بود، در امتداد ساحل به سمت غزه رفته بود. زادگاه او، اشکلون، حدود 10 مایلی شمال است.

پس از 10 ماه خاموشی خبری در مورد این پرونده، مقامات اسرائیل در نهایت تایید کردند که وی به همراه یک شهروند اسرائیلی دیگر که بعداً به نام هشام السید شناخته شد، از یک شهر بادیه نشین در صحرای جنوبی نقب اسرائیل در بازداشت حماس است. آقای. سید نیز به طور مستقل وارد غزه شده بود. سال گذشته، حماس کلیپی از آقای حماس منتشر کرد. گفت که روی تخت دراز کشیده و از طریق ماسک اکسیژن نفس می کشد.

آقای. خانواده منگیستو گفتند که او از افسردگی رنج می برد و در 18 سالگی مانند اکثر یهودیان اسرائیلی به ارتش فراخوانده نشد، اما پس از اینکه کمیته پزشکی او را برای خدمت نامناسب تشخیص داد، معاف شد.

متولد استان گوندار اتیوپی، آقای. منگیستو در سال 1991 و در سن 5 سالگی به همراه خانواده اش با هواپیما به اسرائیل منتقل شد.

علاوه بر آقای منگیستو و آقای. گفت، اسرائیل می گوید که حماس اجساد دو سرباز اسرائیلی به نام های هادر گلدین و اورون شائول را در اختیار دارد. هر دو در درگیری در غزه در سال 2014 کشته شدند.

حماس در تلاش است تا اسرائیل را برای مبادله زندانیان تحت فشار قرار دهد. در گذشته، این گروه از اسرائیل خواسته بود که اسرای فلسطینی را صرفاً در ازای هرگونه اطلاعاتی درباره اسیران یا سربازان مفقود آزاد کند.

منتصر النوق، سخنگوی وزارت زندانیان و آزادگان حماس، روز دوشنبه به یک شبکه تلویزیونی تحت مدیریت حماس گفت که این ویدئو “اطمینان بخشی” است که حماس “شب و روز” برای آزادی اسرای فلسطینی تلاش می کند. زندان های اسرائیل

در مبادله اسرا در سال 2011، اسرائیل بیش از 1000 اسیر فلسطینی را آزاد کرد که بسیاری از آنها به دلیل حملات تروریستی مرگبار محکوم شده بودند، در ازای یک سرباز اسرائیلی زنده به نام گیلاد شالیت، که در سال 2006 در یک حمله فرامرزی اسیر شد و در دست حماس بود. در غزه به مدت پنج سال

Myra Noveck در گزارشی از اورشلیم مشارکت داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم