در یک رویداد گلف LIV، جمعیت نازک و شروعی پرتنش

بدمینستر، نیوجرسی – فیل میکلسون، خریدار ارزشمند سری جدید گلف LIV با حمایت عربستان سعودی، در حالی که روز جمعه بالای توپ خود ایستاده بود، سه راهی افتتاحیه خود را در رویداد پیست جدایی در باشگاه ملی گلف ترامپ بدمینستر به صف کرد.

درست در زمانی که میکلسون، که بنا به گزارش‌ها برای پیوستن به تور شورشیان 200 میلیون دلار پاداش دریافت کرده بود، قرار بود چرخش خود را آغاز کند، یک هوادار در 15 یارد سمت راست او فریاد زد: “این کار را برای خانواده سلطنتی عربستان انجام دهید!”

هنگامی که یک مقام امنیتی به طرفدار نزدیک شد و به او گفت که در صورت طغیان دوباره از زمین خارج خواهد شد، میکلسون از شلیک عقب نشینی کرد.

میکلسون که عصبانی به نظر می رسید، به حالت خود بازگشت و در نهایت به توپ ضربه زد که در فاصله 60 فوتی خارج از خط حرکت کرد و در یک پناهگاه غارنشین فرود آمد. میکلسون با پا گذاشتن روی سه راهی و زمزمه کردن به کیسه اش، روز خود را با یک بوگی آغاز می کرد.

شعار غالب گلف LIV، که در تبلیغات رادیویی پارس می‌شود و با حروف نئون در اطراف زمین ترامپ بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی پست می‌شود، «گلف، اما بلندتر» است.

بعید نیست که قسمت Mickelson، که چند ثانیه پس از اولین رویداد گلف LIV در شمال شرقی برگزار شد، اتفاقی باشد که برگزارکنندگان در ذهن داشتند.

در بیشتر دور اول جمعه، صدایی جز بلند بود. بله، موسیقی زیادی در اطراف زمین پخش می شد، از بلندگوهای قدرتمند در نزدیکی جعبه های سبز و سه راهی. اما تشویق رعد و برق، موسیقی متن معمولی بیشتر مسابقات گلف حرفه ای، وجود نداشت.

جمعیت حاضر در این رویداد، سومین تورنمنت گلف LIV، بسیار پراکنده بود که هیچ تشویقی در اطراف زمین شنیده نمی شد. شاید به این دلیل باشد که جمعه بود تا آخر هفته، اما به عنوان مثال، بی‌تردید میکلسون بیشترین جمعیت را برای اولین بار در روز داشت و حدود 350 نفر بود.

و میکلسون داشت به بالکن و پاسیو بزرگ باشگاه برخورد می کرد. وقتی به اولین سبزه اش رسید دقیقا 43 نفر منتظرش بودند. در حالی که او سوراخ 18 را بازی می کرد، یک جعبه لوکس بزرگ مشرف به سبز خالی بود. چندین هزار تماشاگر در اطراف زمین فاصله داشتند، اما نزدیک به 20000 نفری که ممکن است در یک رویداد متوسط ​​PGA Tour شرکت کنند، وجود نداشت. مقامات LIV Golf رقم حضور را اعلام نکردند.

با گذشت آن روز، برخی از سبزه ها تا حدی توسط هوادارانی که در دو عمق ایستاده بودند پوشانده شد، اما این امر نادری بود. با این حال، برای بسیاری از شرکت کنندگان، این لزوما چیز بدی نبود.

دنی مک کارتی، 29 ساله، از کرنی، نیوجرسی، از منظره بدون مانع خود از هجدهمین سبز خوشحال شد. او قصد داشت بیشتر روز را در همان نقطه بماند و هر یک از 18 گروه سه بازیکن را در حین بازی تماشا کند.

مک کارتی گفت: “یک جایگاه آبجو پشت من است و صف هم طولانی نیست.”

راه های قابل توجه دیگری نیز وجود داشت که در آنها جو متفاوت از یکی از رویدادهای تور PGA بود. برای یک، بازیکنان بسیار آرام تر به نظر می رسیدند. بازیکنان LIV Golf در مصاحبه‌های خود در مورد چگونگی عملکرد پیست جدید برای تقویت روحیه جمعی با مهمانی‌های فوق‌العاده قبل از مسابقات در کلوپ‌های شبانه و بازپرداخت فراوان هزینه‌های سفر برای خانواده بازیکنان و اعضای تیم صحبت کرده‌اند.

علاوه بر این، به دلیل مناقشات در حال چرخش در اطراف مدار – از جمله تامین مالی آن توسط صندوق دارایی دولتی عربستان سعودی، و نگرانی از اینکه برای همیشه اکوسیستم گلف مورد احترام را از بین خواهد برد – گلف بازان LIV احساس طرد شده اند. این یک ذهنیت ما علیه آنها را ایجاد کرده است که در روز جمعه مشهود بود. در حالی که بازیکنان در مسیرهای فرعی قدم می زدند، گفتگوهای معمولی بین گروه هایشان بسیار بیشتر از معمول در یک رویداد PGA Tour بود.

عنصر رقابت تیمی ممکن است یک عامل باشد. در هر رویداد LIV، 12 تیم چهار نفره برای جایزه 3 میلیون دلاری بازی می کنند که برنده آن را به طور مساوی تقسیم می کند و درآمد فردی گلف بازان را تکمیل می کند.

سام هورسفیلد که با 25 سالگی یکی از جوان ترین بازیکنان این رشته است، می گوید: «این بسیار شبیه به بازی گلف دانشگاهی است. “شما در هر ضربه ای در حال تلاش برای انجام کارهای خوب برای پسرها هستید.”

اما در نهایت، یک دلیل اساسی وجود دارد که گلف بازان LIV ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشند و همکاری بیشتری داشته باشند: هر بازیکن، به یک معنا، تضمین شده است که برنده خواهد بود. برخلاف رویدادهای تور PGA که نیمی از زمین را بدون دلار به خانه می‌فرستند، رویدادهای گلف LIV پرداخت‌ها را تضمین می‌کنند. حتی آخرین نفری که به مقام آخر رسیده است برای سه روز رقابت خود 120000 دلار دریافت خواهد کرد.

این پرداخت‌ها توسط صندوق دارایی دولتی عربستان سعودی امکان‌پذیر شده است، که باعث شده است منتقدان بازیکنان را به فروش به کشوری متهم کنند که تلاش می‌کند سوابق حقوق بشری ضعیف خود را به تصویر بکشد. روز جمعه، گروهی از اعضای خانواده قربانیان حملات تروریستی 11 سپتامبر در نزدیکی این مسیر اعتراض کردند و تاکید کردند که مقامات سعودی از تروریست ها حمایت کرده اند.

اما در کورس، برخی از هواداران، به خصوص جوان ترها، از رفاقتی که در بین بازیکنان مشاهده می کردند، سیر شدند.

جان مونتیرو، 30 ساله، که از خانه خود در ریدینگ، ایالت پیا، روز جمعه به این مسابقات سفر کرد، گفت: “من کاری که آنها در رسانه های اجتماعی انجام می دهند را دوست دارم، حتی می بینم آنها از رویدادهای اجتماعی منجر به رویدادها لذت می برند.” بازیکنان بیشتر سرگرم می‌شوند و اگر آنها سرگرم می‌شوند، می‌خواهم بروم و در آن فضا شریک شوم.»

در کنار مونتیرو، دوستش الکس کلن، 30 ساله، که در رامسون، نیوجرسی زندگی می کند، ایستاده بود. کلن در مورد رویدادهای قبلی تور PGA که در آن شرکت کرده بود صحبت کرد، گفت که این تور تا حدودی ننگ ناخوشایندی داشت، که او اینطور توصیف کرد: “شما آنجا ایستاده اید و وجود دارد. نشانه های ساکت.»

مونتیرو مداخله کرد: “وقتی ما گلف بازی می کنیم، یک بلندگو با موسیقی در حال پخش است، و من احساس می کنم که ما با بازی گلف اینگونه بزرگ شده ایم.”

نه مونتیرو و نه کلی نگران این نبودند که گلف حرفه ای مردان به دلیل مسابقه بین تورها شکسته شود.

کلن گفت: «این رقابت سالم است که در نهایت هر دوی آنها را بهتر می کند.

همانطور که مونتیرو و کلن صحبت می کردند، 90 دقیقه قبل از اولین شوت های روز، قبل از برخورد میکلسون با یک هکر بود. قبل از آن جمعیت در بسیاری از چاله ها نازک و اندک بودند.

مونتیرو پذیرفت که در اوایل آزمایش گلف LIV بود. لبخندی زد و گفت: می بینیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم