دستگاه خود را گم کرده اید یا در حال سرقت است؟ رقیب اپل AirTag آینده گوگل به کشف مکان ها کمک می کند | اخبار فناوری

دهلی نو: شرکت چندملیتی فناوری گوگل بالاخره به اپل و سامسونگ می رسد زیرا این شرکت قرار است برچسب های موقعیت مکانی خود را راه اندازی کند. بر اساس GSM Arena، یک وب‌سایت خبری مرتبط با فناوری، طبق تحقیقات کوبا وویچیچوسکی و میشال رحمان در مورد کنسول توسعه‌دهنده ویژگی جفت سریع، اکنون یک «برچسب مکان یاب» به عنوان یک دستگاه فهرست شده دارد.

اسم رمز محصول “Grogu”، “Groguaudio” یا “GR10” است. این توسط تیم Nest توسعه یافته است، اما این لزوماً به این معنی نیست که یک محصول Nest خواهد بود. (همچنین بخوانید: تلفن اندرویدی خود را گم کرده اید یا در حال دزدیده شدن است؟ برنامه مشابه iPhone-Samsung Find My Device Google به کشف مکان های آفلاین کمک می کند)

این گجت دارای یک بلندگوی داخلی است و از فناوری‌های UWB (باند فوق گسترده) و بلوتوث کم انرژی پشتیبانی می‌کند – فناوری‌های GSM Arena که برای ارتباطات مبتنی بر رادیو برای سناریوهای استفاده در برد کوتاه استفاده می‌شوند. (همچنین بخوانید: روپیه دیجیتال با پول نقد قابل مبادله نیست، فقط از سپرده های بانکی برای صدور eRupee استفاده می شود: گزارش)

Pixel 6 Pro و Pixel 7 Pro هر دو دارای ماژول UWB هستند که تاکنون از آن استفاده نشده است. می توان از آن برای روشن و خاموش کردن بلندگوهای Nest استفاده کرد، اما این ویژگی هنوز در حال توسعه است.

گوگل همچنین با سازندگان چیپست کار می کند تا پشتیبانی Fast Pair را برای محصولات اندروید فعال کند و به هر سازنده اجازه دهد ردیاب خود را توسعه دهد.

یک تگ Google Grogu ممکن است در همان اوایل Google I/O اعلام شود که به طور سنتی در ماه می انجام می‌شود، طبق GSM Arena.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم