زلنسکی می گوید که وضعیت در باخموت “بیشتر و دشوارتر می شود”.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین درباره نبرد برای شهر باخموت در شرق اوکراین هشدار جدی داد و در یک سخنرانی شبانه گفت که نیروهای روسیه هر چیزی را که می‌توان برای محافظت از مدافعان اوکراینی در برابر حمله مسکو به کار برد، در هم می‌شکند.

آقای دکتر “شرایط روز به روز سخت تر می شود.” زلنسکی اواخر دوشنبه شب گفت. دشمن دائماً در حال نابود کردن هر چیزی است که بتوان از مواضع ما محافظت کرد، برای به دست آوردن جایگاه و تضمین دفاع استفاده کرد.»

باخموت، که قبل از جنگ جمعیتی حدود 70000 نفر داشت، به کانون نبردها در اوکراین تبدیل شده است. بخش اعظم شهر ضربه خورده است، اگرچه اخیراً با وجود سربازان هر دو طرف و متحمل شدن خسارات قابل توجه، وضعیت کمی تغییر کرده است.

فرمانده نیروی زمینی اوکراین، سرهنگ ژنرال الکساندر سیرسکی روز سه شنبه در پستی در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام، وضعیت اطراف شهر را “بسیار متشنج” توصیف کرد.

ماه‌هاست که درگیری‌ها در شهرها و روستاهای اطراف باخموت متمرکز شده است، زیرا مسکو تلاش می‌کند تا شهر را محاصره کند و مسیرهای تدارکاتی را قطع کند، اگرچه گزارش‌های فزاینده‌ای از نبرد در داخل شهر وجود دارد. دنیس پوشیلین، رئیس یک جمهوری جدایی‌طلب در استان دونتسک روز سه‌شنبه گفت که نیروهای روسی استاپکی، محله‌ای در حاشیه بیرونی شهر را تصرف کرده‌اند. هیچ تایید مستقلی برای ادعای او وجود نداشت.

تهاجم روسیه به اوکراین بسیار پرهزینه بوده و این کشور را از نظر دیپلماتیک در اروپا منزوی کرده و با تحریم ها مواجه شده است، اما مسکو نیز متحمل خسارات قابل توجهی در میدان جنگ شده است. بر اساس گزارش جدید مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، یک سازمان تحقیقاتی مستقر در این کشور، این کشور در سال اول جنگ نسبت به تمام درگیری هایی که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون با هم جنگیده است، از جمله چچن و افغانستان تلفات جنگی بیشتری داشته است. واشنگتن.

به گفته تحلیلگران نظامی، حتی در شرایطی که روسیه با شکست مواجه شده است، قصد دارد کل منطقه شرقی دونباس را تصرف کند. روسیه در ماه اکتبر دو استان دونتسک و لوهانسک را به طور غیرقانونی ضمیمه کرد و سرزمین های قابل توجهی از جمله پایتخت های منطقه را در اختیار دارد. اما ماه‌ها جنگ بر سر باخموت نشان می‌دهد که دستیابی روسیه به دستاوردهای سریع‌تر دشوار خواهد بود.

در عین حال، اوکراین ممکن است برای نزدیک شدن به شهر بندری Melitopol و ایجاد شکاف بین نیروهای روسیه در شبه جزیره کریمه و زمینی که مسکو در دونباس در اختیار دارد، تلاش کند به منطقه جنوبی Zaporizhzhia حمله کند.

کیریلو بودانوف، رئیس اطلاعات نظامی اوکراین در مصاحبه با صدای آمریکا گفت: «سه ماه آینده در جبهه بسیار فعال خواهد بود و روند بعدی رویدادها را تعیین خواهد کرد. او گفت که ارسال بیشتر کمک های نظامی به اوکراین، از جمله هواپیماهای تهاجمی، می تواند برای کشورش تعیین کننده باشد.

دور از باخموت، نیروهای روسی در روزهای دوشنبه و سه شنبه مناطقی را در امتداد خط مقدم 600 مایلی بمباران کردند و بیش از 100 گلوله را در شرق و در منطقه خرسون در جنوب کشور پرتاب کردند.

به گفته مقامات محلی، چهار نفر روز سه شنبه در خرسون کشته شدند و یک غیرنظامی دیگر در کوراخیوکا، شهری در شرق منطقه دونتسک در 50 مایلی جنوب غربی باخموت جان باخت. 9 نفر دیگر در منطقه دونتسک زخمی شدند.

در حمله جداگانه ای به ساختمانی که توسط خدمات اورژانس در شهر سویاتوهیرسک در منطقه دونتسک مورد استفاده قرار می گیرد، یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. عکس‌های منتشر شده توسط پاولو کیریلنکو، رئیس اداره نظامی منطقه‌ای، دهانه سیاه‌شده در یک خیابان و ساختمانی نیمه ویران شده از آجر و آهن راه‌دار در آن نزدیکی را نشان می‌دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم