سنگال به سرعت به یک هدف دراماتیک برای رسیدن به مرحله حذفی پاسخ می دهد

الریان، قطر – سنگال در تمام بازی ها مسلط بود، اما در دقیقه 67 سه شنبه شب در ورزشگاه بین المللی خلیفه با مشکل مواجه شد. اکوادور به تازگی بازی را با یک گل دراماتیک مساوی کرده بود و تساوی سنگال را از جام جهانی حذف می کرد.

اما سنگال حتی بدون گلزن خود، سادیو مانه، که از قبل از جام جهانی 2022 به دلیل مصدومیت از میادین دور بود، ترسی نداشت. در کمتر از سه دقیقه، زمانی که کاپیتانش، کالیدو کولیبالی، کاپیتانش، کالیدو کولیبالی، در یک ریباند از روی یک ضربه ایستگاهی، در پیروزی 2-1 مقابل اکوادور به گل دروازه رسید، پاسخ داد و سنگال را به عنوان نایب قهرمان به مرحله حذفی فرستاد. گروه الف

کولیبالی 31 ساله گفت: لحظه ای شگفت انگیز برای من و تیم.

هیچ کشور آفریقایی در مسابقات 2018 به مرحله یک هشتم نهایی صعود نکرد. سنگال، قهرمان جام ملت‌های آفریقا، اولین کشوری از قاره است که در این تورنمنت این کار را انجام می‌دهد و شاید آخرین نفری نباشد که مراکش و غنا در سومین بازی خود در موقعیت خوبی قرار دارند.

سنگال اکنون در سه سفر جام جهانی دو بار به مرحله حذفی رسیده است. یکشنبه شب به مصاف انگلیس می‌رود که سه‌شنبه شب پس از شکست ولز با نتیجه 3-0 در گروه B پیروز شد.

پاپ گوئه هافبک به زبان فرانسوی گفت: «میلیون‌ها سنگالی ما را تماشا می‌کردند و ما تمام تلاشمان را کردیم.» او افزود که این پیروزی «تاریخی» بود.

هلند که روز سه شنبه میزبان مسابقات، قطر را 2-0 شکست داد، با 7 امتیاز – یک امتیاز بیشتر از سنگال – در گروه A سخت پیروز شد. روز شنبه با شکست ایران با نتیجه یک بر صفر به مصاف تیم دوم گروه B آمریکا می رود. کودی گاکپو، ستاره پرمخاطب هلند، تیمش را با سومین گل خود در جام جهانی رهبری کرد و با کیلیان امباپه فرانسوی و انر والنسیا از اکوادور بیشترین مساوی را در مسابقات داشت.

والنسیا، کاپیتان اکوادوری که علیرغم اینکه بازی قبلی را به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو ترک کرد، سه شنبه را شروع کرد، نتوانست تیمش را از سد تیم سنگال که بازی را از نظر سرعت و ضربات کنترل می کرد، پیش ببرد.

اسماعیل سار، مهاجم سنگال در دقیقه 44 با خطای پیرو هینکاپیه، مدافع اکوادور در محوطه جریمه، روی یک ضربه پنالتی گلزنی کرد. سار در حالی که به توپ نزدیک می شد با لکنت قدم برداشت و به نظر می رسید که در حالی که توپ را به راست می زد، به سمت چپ او نگاه می کرد و از کنار دروازه بان یخ زده اکوادور، هرنان گالیندز، گذشت.

به عنوان بخشی از جشن خود، سار به سمت بخشی با هواداران سنگال که طبل می زدند، رفت، یک علامت قلب گذاشت و سپس صورت خود را در شانه یکی از هم تیمی هایش در حالی که آنها در آغوش گرفتند فرو برد.

اما در دقیقه 67 اکوادور پاسخ داد و تلاش سنگال را زیر سوال برد. در یک ضربه کرنر، فلیکس تورس از اکوادور حریفان خود را به بیرون پرید و توپ را به سمت هم تیمی اش مویس کایسدو هدایت کرد. و با یک حرکت، کایسدو توپ را از کنار دروازه بان سنگال ادوارد مندی فرستاد. کاهش تورم سنگال زیاد دوام نیاورد.

کولیبالی پس از بازی از طریق مترجم گفت: ما نمی‌خواستیم با هیچ پشیمانی این جام جهانی را ترک کنیم. او بعداً افزود: خدا را شکر که در آن بازی بودم و آن را در پشت تور قرار دادم.

کولیبالی در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گرفت. پس از اینکه یک ضربه آزاد سنگال توسط اکوادور به سمت کولیبالی در محوطه جریمه برگشت، او توپ را وارد دروازه کرد تا در دقیقه 70 بازی برنده بازی شود. کولیبالی، یک مدافع، بعداً خاطرنشان کرد که این اولین گل او در 67 بازی برای نماینده سنگال در بازی های بین المللی بود. از کنار زمین، آلیو سیسه سرمربی سنگال شادی کرد.

او از طریق مترجم گفت: «می دانستیم که تساوی کافی نیست. این واقعیت که او توانست گل بزند، هیجان‌انگیز بود. فوتبال یک بازی احساسی است.»

سنگال آخرین بار در سال 2002 به مرحله حذفی رسید، زمانی که سیسه کاپیتان این تیم بود. در مرحله یک هشتم نهایی سوئد را شکست داد اما در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب ترکیه شد.

کولیبالی پس از از دست دادن مانه به دلیل مصدومیت گفت: “دو سوم مردم جهان شک داشتند که ما به این شرایط صعود کنیم”. حال، کولیبالی گفت که ماموریت این است که “تا آنجا که می توانیم برویم.”

او گفت که تیم از چندین نفر الهام گرفته شده است، از جمله پاپا بوبا دیوپ، اسطوره فوتبال سنگال، که دو سال پیش درگذشت، و مانه، که کولیبالی گفت قبل از بازی پیام حمایتی را برای تیم ارسال کرده است.

کولیبالی گفت: «ما می توانیم کار خوبی انجام دهیم. ما می خواهیم داستان خود را در مورد فوتبال سنگال بنویسیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم