عکس ویروسی: زن ترک در میان تلاش‌های امدادی در زلزله، گونه‌های سرباز هندی زن را می‌بوسد تا از او تشکر کند | اخبار جهان

دهلی نو: عملیات نجات در ترکیه و سوریه پس از زلزله ویرانگر که در آن بیش از 20000 نفر جان خود را از دست دادند، در جریان است. هند در تلاش های امدادی به ترکیه کمک می کند. ارتش هند تیم های امدادی را مستقر کرده و یک بیمارستان صحرایی را برای کمک به آسیب دیدگان این بلای طبیعی راه اندازی کرده است. در میان اخبار غم انگیز از دست دادن و غم و اندوه، عکس دلگرم کننده ای از یک زن ترکیه ای که گونه یک سرباز زن هندی را برای تشکر از او می بوسد، مورد توجه قرار گرفته است. ژست گرم زن ترک نشان دهنده دلسوزی برای مردم فراتر از مرزها و قدردانی او از کمک هند در طول یک بحران انسانی است.

اداره کل اطلاعات عمومی اضافی (ADG PI) ارتش هند این تصویر را با عنوان “ما اهمیت می دهیم” را در توییتر به اشتراک گذاشت.

وزیر امور خارجه اس جایشانکار روز پنجشنبه گفت که بیمارستان صحرایی ارتش به عنوان بخشی از “عملیات دوست” هند در ترکیه راه اندازی شده است. او همچنین عکس هایی از این مرکز به اشتراک گذاشت.

جیشانکار روز پنجشنبه گفت که ششمین هواپیمای هندی حامل پرسنل امدادی، ملزومات و تجهیزات پزشکی برای تلاش‌های امدادی زلزله به ترکیه رسیده است.

خبرگزاری سی ان ان به نقل از مقامات روز جمعه گزارش داد که مجموع تلفات زمین لرزه های مرگبار ترکیه-سوریه به حداقل 21051 نفر رسیده است. به گفته فوات اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه، حداقل 17674 نفر در ترکیه جان باخته و 72879 نفر مجروح شده اند. در مقابل، بر اساس گزارش سازمان امداد غیرنظامی کلاه سفیدها، در سوریه حداقل 3377 نفر کشته شدند که 2030 نفر در مناطق تحت کنترل شورشیان در شمال غرب و 1347 نفر در مناطق تحت کنترل دولت، طبق گزارش رسانه های دولتی سوریه، کشته شدند.

(با ورودی های نمایندگی)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم