(عکس) پارک ملی ківер жестгах горхор асияний

پارک ملی «کویر» یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شده ایران است که بیشتر آن در جنوب شهرستان گرمسار استان سمنان و بخش‌های کوچکی نیز در استان‌های تهران، شمال اصفهان و شرق ورامین قرار دارد. .

این منطقه در جنوب غربی استان سمنان و در حدود 60 کیلومتری شهرستان گرمسار قرار دارد و بین کویر مرکزی ایران و دریاچه نمک قرار دارد.

پارک ملی کویر برای اولین بار در سال 1343 به عنوان منطقه حفاظت شده با مساحتی بالغ بر 600000 هکتار تحت مدیریت قوانین شکار ایران معرفی شد و در سال 1354 کل منطقه به پارک ارتقاء و به عنوان زیستگاه به دبیرخانه یونسکو معرفی شد. در سال 1361 منطقه در دو قسمت به پارک ملی تبدیل شد و منطقه حفاظت شده که قسمت های جنوبی و جنوبی آن با 440000 هکتار وسعت شامل کوه سیاه، نخجیر و آب سفید تحت حفاظت قرار گرفت. عنوان پارک ملی

از جملة جوانهای جانوری در برک می توانم به قوچ و میش، کل و بز، جابر (از گوںهای کوکه آهو)، گور کریاین، گرگ، کفتار، روباه شنی، کے شنی، کراکال کاراکال و زیون خزنده کان مدید مار افعی شکدار و. .. با اشاره به.

мили ковер پارک зестгах горхер азияние аст. نظر ۹ راس جمیعة عریی گورخرهای آسیایی بوده است; در حال حاضر 16 نفر در این منطقه زندگی می کنند. ابشوه‌فیتها غالب درمنه، کروان کش، پرند، قیچ، تگ، گز وانواع گمدان یک ساله و یک کروان شور پاند است. ایکون منتدی برک ملی کیویر به دونه دانهور کل کل کے کے میک زیست استان سمنان است.

عکاس: مسعود محقق


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم