فرارو | (تصویر) زنان ماهیگیر کاشمیری

با بدرید شدن استوستو ولاکر Wolar در کاشمر under the India به دیلی به دیں عبد علیہ اب، زنان ماهیگیر به ایندہای وبازب ربور شدہ اند.

به لوگر فرارو، Lake Volar در کریں Bandipora Kashmir، تسویره همالیاهای باشکوه، یکی از کے لھہ‌های آب شیرین اسیای است.

این دریاچه انواع ماهی، شاه بلوط و علوفه تولید می کند و علاوه بر اینکه زیستگاه پرندگان مهاجر آبزی است، زندگی نزدیک به 32 هزار خانوار در 40 روستای اطراف خود را برای نسل ها فراهم کرده است.

اندکی بعد از نیمه شب، زنان ماهیگیر کشمیری که برای ادامه حیات به دریاچه وابسته هستند، با قایق برای ماهیگیری و جمع آوری شاه بلوط حرکت می کنند.

اما آنها اکنون دلایلی برای نظارت دارند، زیرا وضعیت دریاچه به دلیل افزایش آلودگی در منطقه به طور مداوم بدتر شده است و بسیاری از گونه های ماهی ناپدید شده اند.

هاجر بیگم، 45 ساله، ماهیگیر روستای لنکاشپورا، زمانی که اکثر اعضای خانواده اش در خواب هستند، از خانه خارج می شود و ساعت ها را به پارو زدن در دریاچه می گذراند.

تا کند سال پیش، شرک کوشی و یک فایتک پر از شاه بلوط و چندین کیلو ماهی برای و میکرد و به امرار مهناس می‌کرد. اما و می‌گوید کامت هر دو به شرکت کیه و مستر کے و شد.

وی می‌گوید: اینده ما نامکسه است، زیرا که درمانده است. אגר במירד، מא בא אנ המעים מרד. و به الجزیره گفت ما در غم و اندوه هستیم، زیرا مایه غم ما، مایه غم ماست. ما هم از نازر جسمی و هم از نازر روحی تحت استفرون قران می‌گیریم.

car mahigiran آسان نیست. بسیاری از بیماری های مختلف مانند زخم، تاول، عفونت قارچی و بدن درد ناشی از ساعت های طولانی ماهیگیری در دریاچه شکایت دارند. آن‌ها نیز دکر افتب سوکتگی شفرت و ملاسما می‌شوند.

حاجره گفت: دست‌هایم متورمی‌می‌شوند و اقبل دخری بتهورات پوستی و می‌شوم. سه دخترش بازمانده از تحسل ستحد و در کار فروش ترودش در بازار به کومک می‌کنند.

وی گفت: اغر بیرون نرویم، روی میز دیوتا نبکی داشت. ما چگونه میشیم برای این لوچье فرآیندهای نمایشی که بدون خطر هستند.

بخش های بزرگی از دریاچه با گل و لای، پلاستیک و سایر زباله های جامد وجود دارد.

مطالعه ای در سال 2018 توسط مجله بین المللی آگرو اکونومیست نشان می دهد که در 100 سال گذشته، این دریاچه 45 درصد از 157.74 کیلومتر مربع (60.9 مایل مربع) در سال 1911 به 86.71 کیلومتر مربع (33.48 مایل مربع) در سال کاهش یافته است. 2007.

در حالی که برخی از گونه های ماهی در طول سال ها ناپدید شده اند، کارشناسان می گویند بسیاری از انواع دیگر ماهی ها در معرض خطر هستند.

عیشه بیگم، یکی دیگر از زنان ماهیکیر کاشمری به الجزیره گفت: ما اهزاسه غمگینی و ویرانگی داریم. پیش از این، ایند خوبی دستیم. اما الان 70 درصد ضرر داریم، چون ماهی و شاه بلوط با این همه زباله مثل پلاستیک و زباله های زهکشی که آنجا ریخته شده، کم شده است.

تعريف صيد مصدر شده است كه زنان ماهيگير به ديگر اسلب عدن بشدان است. اما بسیاری می گویند که سن یافتن آنها را دشوار می کند.

بررسی ها نشان می دهد که آب آینده شیرین در خطر است، زیرا زمین های زیادی وجود دارد که به زمین کشاورزی تبدیل شده اند.

ساخت و سازهای غیرمجاز و درختان در دریاچه صورت گرفته و باعث ایجاد گل و لای و افزایش آلودگی آب شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم