مصاحبه: منابع مالی در دسترس برای تحقق پتانسیل های اوگاندا کلیدی است |

دیمیتری پوژیدایف بسیاری از آژانس‌های سازمان ملل تمرکز موضوعی بسیار خاصی دارند: آنها با زنان، کودکان، مراقبت‌های بهداشتی یا سایر مسائل مهم سروکار دارند. با این حال، UNCDF می‌تواند در حوزه‌های موضوعی مختلف مشارکت داشته باشد، مشروط بر اینکه راه‌حل مالی وجود داشته باشد که بتوان از آن برای رسیدگی به یک چالش خاص، از آموزش گرفته تا کشاورزی استفاده کرد.

دیمیتری پوژیدایف، رئیس دفتر UNCDF اوگاندا.

دیمیتری پوژیدایف، رئیس دفتر UNCDF اوگاندا.، توسط UNCDF

اوگاندا وعده های زیادی دارد. برای مثال، 50 درصد از کل زمین های قابل کشت در شرق آفریقا در اوگاندا است. 75 درصد از جمعیت اوگاندا را جوانان زیر 30 سال تشکیل می دهند.

بنابراین، این به طور بالقوه شرایطی را برای اوگاندا ایجاد می کند تا به سمت دستیابی به اهداف توسعه پایدار و اهداف توسعه خود حرکت کند.

اما برای باز کردن این پتانسیل، باید در ساختن سیستم‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که به کشور امکان استفاده از این پتانسیل را می‌دهد و از جمله، راه‌حل‌های مالی مختلف را پیدا کرده و به کار می‌گیرد و مطمئن شوید که بودجه کافی برای آن برنامه‌های توسعه وجود دارد.

اخبار سازمان ملل آیا کسب و کارهای کوچک در اوگاندا برای دسترسی به امور مالی مشکل دارند؟

دیمیتری پوژیدایف آره. ما می دانیم که تقاضای بی توجه زیادی وجود دارد. مشکل واقعی این است که در زمینه بخش خصوصی، ما در مورد فرآیندهای تجاری و ساختارهای تجاری بسیار بی تجربه و بسیار ابتدایی صحبت می کنیم. آنها اعتماد کافی را با سرمایه‌گذاران بالقوه – مانند بانک‌ها و تامین‌کنندگان سهام – ایجاد نمی‌کنند که آن نهادها بتوانند از وجوه به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و بتوانند بدهی‌های خود را تامین کنند.

اخبار سازمان ملل چگونه می توانید به این مشکل در شمال کشور رسیدگی کنید؟

دیمیتری پوژیدایف در شمال اوگاندا، ما در چندین منطقه مشغول هستیم. یکی حمایت از دولت های محلی و بخش عمومی، به ویژه در سطح منطقه، برای یافتن راه حل های مالی برای پروژه های عمومی مختلف است. این پروژه های عمومی ممکن است در زمینه سازگاری با تغییرات آب و هوا، توسعه اقتصادی محلی یا در منطقه جابجایی اجباری باشد.

کشاورزی حدود 75 درصد از کل اوگاندایی ها را استخدام می کند، بنابراین مهم است که کشاورزی را از نظر بهره وری و رقابت به سطح بعدی برسانیم.

ما همچنین با بخش خصوصی در امور مالی دیجیتال و اقتصاد دیجیتال درگیر هستیم تا کشاورزان خرده مالک و انجمن های پس انداز و قرض الحسنه روستا را به هم متصل کنیم، آنها را با سیستم بانکی رسمی ادغام کنیم و در نتیجه دسترسی آنها به منابع مالی را بهبود بخشیم.

بازار اوکوبانی، یومبه، نیل غربی، شمال اوگاندا

بازار اوکوبانی، یومبه، نیل غربی، شمال اوگاندا

اخبار سازمان ملل شما با شرکت های فروش خدمات انرژی خورشیدی در شمال کار کرده اید. چرا؟

دیمیتری پوژیدایف دسترسی به برق هنوز در اوگاندا یک چالش است و دسترسی به برق شبکه در بسیاری از نقاط، به ویژه در مناطق روستایی، در دسترس نیست.

اما حتی در کامپالا و شهرهای بزرگ‌تر، خاموشی‌ها و قطعی‌های مکرر در تامین برق وجود دارد که پیامدهای متعددی بر مشاغل، افراد و موسسات دولتی دارد.

اطمینان از دسترسی به انرژی خورشیدی فرصت های بیشتری را برای مشاغل، به ویژه خرد و کوچک، و به ویژه در مناطق روستایی فراهم می کند. دسترسی به برق به این مشاغل اجازه می دهد تا ساعات کاری خود را افزایش دهند زیرا اکنون می توانند فراتر از ساعات روز کار کنند.

برای افراد به معنای روشنایی است و به دانش آموزان اجازه می دهد تا از وسایل الکترونیکی استفاده کنند و بیشتر مطالعه کنند.

ما در حال کار با شرکتی هستیم که پنل های خورشیدی را بر روی یک سیستم پرداختی ارائه می دهد. پرداخت‌های مشتریان آنها به صورت دیجیتالی ردیابی می‌شود، به این معنی که آنها می‌توانند امتیاز اعتباری ایجاد کنند که دریافت وام از سیستم بانکی رسمی را برای آنها آسان‌تر می‌کند.

این در اقتصادی که در آن 90 درصد اشتغال در بخش غیررسمی است بسیار مهم است: در غیاب سوابق رسمی، دسترسی به سیستم مالی رسمی برای کسی بسیار بسیار دشوار است.

کتی آواکو، کشاورز در روستای لومونگا، نیل غربی، شمال اوگاندا.

کتی آواکو، کشاورز در روستای لومونگا، نیل غربی، شمال اوگاندا.

اخبار سازمان ملل برخی از پروژه های شما شامل تامین مالی برای MTM و Airtel، بزرگترین شرکت های مخابراتی در آفریقا است. چرا آنها باید بودجه سازمان ملل را دریافت کنند؟

دیمیتری پوژیدایف مردم اغلب این را تعجب آور می دانند. آنها فکر می‌کنند که یک شرکت بزرگ می‌تواند به حوزه‌های کمتر سنتی و پرخطرتر گسترش یابد.

این مورد حتی برای شرکت های بسیار بزرگ و از نظر مالی سالم مانند MTM و Airtel نیز صادق نیست. تا زمانی که کارایی پرونده تجاری به آنها نشان داده نشود، به وضوح به مناطقی که در حال حاضر در آن مشغول نیستند نمی روند.

و این مورد در مورد کمپ های پناهندگان بود. شرکت های مخابراتی در مورد ظرفیت پناهندگان برای خرید محصولاتی که ارائه می دهند، تردید جدی دارند.

اما، با نشان دادن تقاضا و ظرفیت پناهندگان برای پرداخت، و تسهیل از طریق برخی کمک های مالی نسبتاً کوچک، ما این شرکت ها را قادر ساختیم تا در کمپ های پناهندگان در شمال اوگاندا گسترش یابند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم