نظر: آسیبی که کانیه وست وارد می کند ویرانگر است

یادداشت ویراستار: بیل کارتر، تحلیلگر رسانه ای برای CNN، به مدت 25 سال صنعت تلویزیون را برای نیویورک تایمز پوشش داد و چهار کتاب در تلویزیون نوشته است، از جمله The Late Shift و The War for Late Night. نظراتی که در این تفسیر بیان شده، نظر اوست. نظرات بیشتر را در CNN ببینید.

عفونت سمی ناشی از اظهارات یهودستیزانه کانیه وست در حال گسترش است.

هد شات بیل کارتر

با احترام بیل کارتر

روز شنبه، یک پیام یهودستیزانه در خارج از زمین بانک TIAA در جکسونویل، فلوریدا در طول یک بازی فوتبال کالج پخش شد. در این پیام آمده بود: “در مورد یهودیان حق با کانیه است.” همین پیام بعداً شنبه شب در ساختمانی در جکسون ویل منتشر شد.

و در همان آخر هفته، رانندگان در جکسون ویل با تابلوهای یهود ستیز زشتی در پل هوایی بزرگراهی برخورد کردند – مشابه آنچه یک هفته قبل در لس آنجلس رخ داد.

یهودستیزی بومی است و توسط طیف وسیعی از سایت های نفرت پراکنی آنلاین شعله ور می شود. اما شکی نیست که وست، شخصیتی با ردپای فرهنگی عظیم، شعله‌های نفرت هرگز خاموش نشده علیه یهودیان را برافروخته است.

Ye, که قبلاً به عنوان Kanye West شناخته می شد، گفته است که یهودیان کنترل بیش از حد بر دنیای تجارت دارند. او در یک پست توییتری تهدید کرد که “برو یهودیان را به مرگ کان 3 بکش.” او در یک پست اینستاگرامی درباره آری امانوئل، مدیر عامل آژانس استعدادیابی Endeavor، به افراد “تجارت” اشاره کرد، در حالی که به وضوح منظور او یهودیان بود.

جمعه گذشته، او به پاپاراتزی ها گفت که مشکلات سلامت روانش توسط یک پزشک یهودی به اشتباه تشخیص داده شده است، به مالکیت یهودیان بر رسانه ها اشاره کرد و برنامه ریزی والدین را با هولوکاست مقایسه کرد.

وست مرد باهوشی است. او می داند که دارد چه می کند. این چیزی است که همه اینها را بسیار وحشتناک و خطرناک می کند. نادیده گرفتن او به‌عنوان یک مگس خودمهم، یا موجودی از روزنامه‌های مرتبط با مزخرفات کارداشیان، به شدت کانیه وست را دست کم می‌گیرد.

او بیش از 100 میلیون آلبوم به فروش رسانده است. او برنده 24 جایزه گرمی شده است. و او در طیف وسیعی از مشاغل از جمله تولید موسیقی، مدیریت استعداد و به ویژه طراحی مد به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. موفقیت‌های او در این زمینه‌ها باعث شده است که او در میان مصرف‌کنندگان جوان موسیقی و لباس، دسترسی شگرف داشته باشد.

مسلماً لفاظی‌های تحریک‌آمیز او واکنش شدید مردمی را برانگیخته است که از تعصب غرب وحشت‌زده شده‌اند، که به همراه یهودیان متوجه دیگران شده است. (او همچنین گفته است که برده داری یک انتخاب است و تی شرت “White Lives Matter” را پوشیده است.)

اما در واکنش به وست جریانی پنهانی وجود دارد – واکنشی نادیده انگاشته که به نظر می رسد نظرات او را به نوعی غیرجدی می داند، زیرا وست یک «سرگرم کننده» است، پسری که قبلاً با یک کارداشیان ازدواج کرده بود. یا به این دلیل که ممکن است مشکلات روانی واقعی داشته باشد.

و سپس موقعیت وست در پیله رسانه های محافظه کار وجود دارد: یک چهره هالیوودی که کلاه MAGA بر سر دارد و مکرراً نظرات خود را با پایه های جناح راست به اشتراک می گذارد.

دونالد ترامپ هنوز علناً غرب را رد نکرده است. بیشترین چیزی که او در مورد اظهارات ضد یهود اضافه کرده است عبارتی عجیب است: “او برخی … اظهارات خشن درباره یهودیان کرده است.”

فاکس نیوز مصاحبه ای را بین وست و مجری بسیار بحث برانگیزش، تاکر کارلسون، پخش کرد، که در آن وست گفت جارد کوشنر، یهودی، تنها سعی کرده برای صلح در خاورمیانه “برای پول درآوردن” مذاکره کند. این شبکه، یهودی ستیزانه ترین حملات غرب را ویرایش کرد. این نظرات تنها به این دلیل علنی شد که فردی با وجدان در داخل فاکس تصمیم گرفت آنها را فاش کند.

به همه این دلایل، صدای خشم در مورد حمله منزجر کننده غرب به یهودیان برای چندین روز خاموش بود – حتی با توجه به تجارت هایی که روابط با او را قطع کردند. برخی تأثیر فردی به بزرگ و معروفی مانند کانیه وست را که در زشتی تعصب فرو می رود، کم اهمیت جلوه دادند، علیرغم این واقعیت که در حال حاضر موج گسترده ای از نظرات یهودی ستیزانه در جوامع آنلاین حق جایگزین وجود داشته است.

همه ی این ها، توهین تقریباً گاه به گاه یهودیان توسط غرب را وحشتناک تر کرده است. بار الکتریکی ترسناکی از عدم تحمل در هوا وجود دارد، و یک نماد فرهنگی تصمیم گرفته است که نه تنها سیم برق را لمس کند، بلکه آن را به گردن خود آویزان کند، آن را به اطراف تکان دهد و آن را تا بالای میله پرچم شهرت خود ببرد.

برندهایی که او را رها کرده اند می گویند این نوع عدم تحمل غیرقابل قبول است. این پاسخ درست است.

اما پیامی که غرب می‌فرستد هنوز در مکان‌های تاریک و بد طنین‌انداز است، از جمله با کسانی که تصمیم گرفتند با حمایت از او در استادیوم‌های فوتبال و روی گذرهای بزرگراه‌ها، تأیید تعصبات رقت‌انگیزشان را جشن بگیرند.

برخی از آن افراد ممکن است هیچ سرنخی در مورد هتک حرمت انسانیتی که جشن می گیرند نداشته باشند – و به دنبال بازگرداندن آنها هستند.

غرب تقریباً این کار را می کند. او ممکن است فقط به آسیبی اهمیت دهد که عدم تمایل مداوم او به تصدیق متعصب بودنش به سرمایه مالی او که زمانی بزرگ شده بود می‌زند. هزینه ای که برای افرادی که او تحقیر می کند ممکن است بسیار مضرتر باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم