نقد “آنها در تاریکی منتظر می مانند”: اگر یک چیز نیست، مادر شماست

«آنها در تاریکی منتظر می‌مانند» ساخته پاتریک ریا که فقط با تعداد انگشت شماری بازیگر و مقداری پول ساخته شده است، داستان ارواح وحشتناکی است که با انتظارات ما بازی می‌کند. این فیلم که در سال 2021 فیلمبرداری شد، چهار مادر – یکی کشته شده، دو قاتل، به علاوه روحیه خشمگین چهارمی – را در داستانی پیچیده از سوء استفاده و انتقام جمع می کند.

فیلمنامه باروک لذت بخش، همچنین توسط Rea، واضح ترین فیلمنامه نیست، اما مقرون به صرفه است. وقتی با امی (سارا مک گوایر) و پسر خوانده هشت ساله اش، آدریان (پاتریک مک گی) آشنا می شویم، آنها در حال فرار هستند. امی با چشمان توخالی و خالی از سکنه، یک گوشی مشعل حمل می کند و از زخمی که با چاقو بهبود نیافته در دنده هایش مراقبت می کند. امی پس از جان سالم به در بردن از یک مادر بدسرپرست، اکنون از شریک زندگی خود، جودیت (لوری کاترین وینکل) فرار می کند، که – همانطور که یک راننده کامیون گیر می آموزد که در معرض خطر است – ممکن است حتی بیشتر از این هم بی خبر باشد.

از آغاز موجز تا پایان با علامت تعجب، «تاریک» نگاهی فشرده و روانی به تربیت سمی دارد. فیلم با سرعتی تحسین‌برانگیز، امی و آدریان را در یک خانه مزرعه‌ای در روستایی کانزاس نصب می‌کند، او را با یک دوست همدل (پیج ماریا) تجهیز می‌کند و یک حضور فراطبیعی در ابتدا نامرئی را معرفی می‌کند. با این حال، تاریخ ترسناک خانه – یا حتی رویکرد پشیمان جودیت – به اندازه حالات تاریک و نوسان فزاینده امی برای ما نگران کننده نیست.

«تاریک» بیشتر از اینکه ترسناک باشد (و بیشتر از یک لکه بر روی دیوار)، جسارتی بی‌پروا دارد. رئا، یک فیلمساز مستقل و پرکار، به طرز عاقلانه ای از تهوع استفاده می کند و بازیگرانش کاملاً سرزنش می شوند. همانطور که امی را می بینیم که به آرامی جبران می کند، بین پنجره های تخته شده و زیرزمین وحشتناکش گیر افتاده است، مشخص نیست که فوری ترین تهدید او از بیرون یا از داخل خواهد بود.

آنها در تاریکی منتظر می مانند
درجه بندی نشده. مدت زمان: 1 ساعت 25 دقیقه. اجاره یا خرید در اکثر سیستم عامل های اصلی.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم