نیک بولتیری، مربی مشهور تنیس در سن ۹۱ سالگی درگذشتCNN

نیک بولتیری، مربی مشهور تنیس که به خواهران ویلیامز، آندره آغاسی و ماریا شاراپووا آموزش می داد، در سن 91 سالگی درگذشت.

آکادمی IMG، که بولتیری موسس آن است، در بیانیه ای که برای CNN ارسال شد، مرگ بولتیر را تایید کرد.

تیم پرنتی، رئیس آکادمی IMG Bradenton – یکی از بخش‌های آکادمی IMG – گفت: “هر کسی که نیک را می‌شناخت می‌داند که او چقدر عاشق توسعه پتانسیل در جوانان، مربیگری تنیس و این آکادمی بود.”

«حتی در روزهای آخر زندگی، اغلب می‌توانستید او را در محوطه دانشگاه بیابید، با همان شور و اشتیاق که در 20 سالگی‌اش انجام می‌داد، به دانشجویان ورزشکار و کارکنان جوان مربیگری و راهنمایی می‌کرد. دلمان برای همسرش سیندی و فرزندانش می سوزد. او تأثیری دائمی و ماندگار بر همه ما گذاشته است.»

بولتیر به آنا کورنیکوا جوان در طی یک جلسه تمرینی در آکادمی تنیس خود در برادنتون فلوریدا دستور می دهد.

تامی هاس، شماره سابق جهان 2 و یکی از شاگردان سابق بولتیری، ادای احترامی صمیمانه در اینستاگرام منتشر کرد.

“خاطرات بسیار زیاد است، نمی دانم از کجا شروع کنم. نیکی، من برای طولانی‌ترین زمان با تو تماس گرفته‌ام.» هاس نوشت.

“از شما برای وقت، دانش، تعهد، تخصص، تمایل به اشتراک گذاری مهارت های خود، علاقه شخصی شما به راهنمایی من و دادن بهترین فرصت برای دنبال کردن رویاهایم از شما سپاسگزارم. تو یک رویاپرداز و یک عمل کننده و یک پیشگام در ورزش ما بودی، واقعاً در نوع خود بی نظیر بودی.

مطمئناً دلم برایت در آکادمی، صحبت‌های تنیس ما تنگ خواهد شد، برای برنزه کردن، دندان‌های سفید و چربی بدنت، دلم برای تماشای تای چی تنگ شده، برای گلف بازی با تو برای تماشای تلاش برای تقلب کردن، خوردن یک بار اسنیکرز و دویدن تنگ خواهد شد. برای بوته ها و شنیدن همه چیز در مورد برنامه های خود حتی در سن 91 سالگی.

“باز هم برای همه چیز متشکرم…….. RIP Nickiiiii.”

بولتیری که در پلهام نیویورک به دنیا آمد، در حین تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه میامی، توجه خود را به مربیگری تنیس معطوف کرد تا از طرفی درآمد کسب کند. او پیش از این مدتی را به عنوان مدافع فوتبال دبیرستان و چترباز در ارتش گذرانده بود.

او در سال 1977 آکادمی تنیس Nick Bollettieri – اکنون آکادمی IMG – را پس از قرض یک میلیون دلاری از یکی از دوستانش برای ساخت یک آکادمی تنیس زنده برای شاگردانش تأسیس کرد.

در طی بیش از 30 سال به عنوان مربی، بولتیر به دلیل موفقیت بازیکنان زیر نظر خود، به یکی از مدرسین مورد تقاضا در تنیس جهان تبدیل شد.

آکادمی از آن زمان به سایر ورزش های مردانه و زنانه از جمله بیسبال، فوتبال و فوتبال گسترش یافته است.

در سال 2006، در مصاحبه ای با CNN World Sport، این مربی مشهور چشم انداز خود را برای ورزشکاران موفق و اینکه چگونه آنها باید برای تغییر آماده باشند را بیان کرد.

او گفت: “بخش فیزیکی و روحی بازی نمی تواند در زمان دادگاه شما ثانویه باشد.” “شما باید به بازی اشتیاق داشته باشید و برای تک تک امتیازها رقابت کنید.”

او مربی چندین برنده گرند اسلم و 10 شماره جهانی بود. 1 بازیکن، از جمله آغاسی، خواهران ویلیامز، شاراپووا، بوریس بکر، مونیکا سلس و آنا کورنیکووا قبل از اینکه در سال 2014 به تالار مشاهیر بین المللی تنیس راه پیدا کنند.

بولتیر در خارج از آکادمی تنیس خود.

نایب قهرمان ویمبلدون و شماره سابق جهان در سال 2011. 12 سابین لیسیکی در رسانه های اجتماعی خود به بولتیری ادای احترام کرد و گفت: “متشکرم نیک.”

آلمانی نوشت: پیدا کردن کلمات مناسب سخت است و مطمئن نیستم که بتوانم یا نه.

«شما به خیلی از بچه ها جایی دادید که برای رویایشان کار کنند. با دانش خود و این باور که هر چیزی ممکن است از آنها حمایت کنید. من خوش شانس بودم که یکی از آنها بودم. خاطرات زیادی با هم ساختیم که برای همیشه آن ها را گرامی خواهم داشت.

“شما بازی تنیس را شکل دادید و حتی چند ماه پیش در 92 سالگی همه چیز را در مورد برنامه های بعدی خود به من می گفتید.

“دلت تنگ خواهد شد. در آرامش باش نیکی.»

جیمی آریاس، شماره سابق جهان 5 و یکی از شاگردان اصلی بولتیری نیز به او ادای احترام کرد.

آریاس می‌گوید: «تنیس بدون تأثیر نیک امروز به جایی که هست نمی‌رسید.

آکادمی تنیس او، که من این افتخار را داشتم که در آن بزرگ شوم، نه تنها به عنوان سکوی پرتاب برای بسیاری از بزرگان تنیس عمل کرد، بلکه به نهادی تبدیل شد که تأثیر عمیقی بر توسعه ورزشکاران در بسیاری از رشته‌ها در همه سطوح داشته است.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم