هائیتی: «تهدید سه گانه» وبا، سوء تغذیه و خشونت، زندگی جوانان را در معرض خطر قرار می دهد

اعضای CRC از جامعه بین‌المللی خواستند تا از مقامات کشور کارائیب در تضمین حقوق میلیون‌ها پسر و دختر برای زندگی، رشد، یادگیری و شکوفایی حمایت کنند.

ماه گذشته، شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا رژیم تحریم هائیتی را تصویب کرد که رهبران باندها و کسانی که از آنها حمایت مالی می کنند را هدف قرار می دهد تا از خشونت و بی قانونی که ماه ها به یک بحران انسانی دامن زده است، کاسته شود.

باند، خشونت و کمبود

باندها دسترسی به پایانه اصلی سوخت در پورتو پرنس، پایتخت، را مسدود کرده‌اند که بر ارائه خدمات بهداشتی و سایر خدمات حیاتی تأثیر گذاشته است، در زمانی که هائیتی با همه‌گیری رو به رشد وبا مواجه است.

این کشور همچنان با بحران سیاسی و اقتصادی مواجه است.

کمیته سازمان ملل گفت که در میان افزایش خشونت، حقوق کودکان برای زندگی، آموزش، آب سالم، بهداشت، بهداشت و تغذیه در معرض تهدید قرار دارد. تشدید ناامنی بیشتر به این معنی بوده است به مدرسه نرفته اند از شروع سال تحصیلی در 3 اکتبر.

آژانس کودکان سازمان ملل متحد یونیسف این را پیش بینی کرده است نزدیک به 100000 کودک زیر پنج سال با سوء تغذیه حاد شدید مواجه هستند، وضعیت هشدار دهنده ای است زیرا کودکان سوءتغذیه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به وبا هستند.

ترس از استخدام و تجاوز جنسی

بسیاری از فقیرترین خانواده های هائیتی دارند بدون آب آشامیدنی سالمصابون برای شستن دست ها و بهداشت اولیه، در نتیجه خطر ابتلا به وبا را افزایش می دهد. علاوه بر این، بیمارستان ها فقط می توانند ارائه خدمات محدود به دلیل کمبود سوخت و ناامنی

کمیته در مورد تهدیدات دیگری نیز گزارش داد، زیرا بسیاری از کودکان هائیتی در ترس از استخدام، ربوده شدن، مجروح شدن یا کشته شدن توسط باندها زندگی می کنند.

فرزندان در سن 10 سالگیکه عمدتاً دختران بودند، ساعت‌ها مورد تجاوز گروهی در مقابل والدین خود قرار گرفته‌اند. یک چهارم دختران و یک پنجم پسران در پایتخت مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

تعهدات حقوقی را رعایت کنید

کمیته از هائیتی می‌خواهد که به تعهدات حقوق بشر بین‌المللی خود تحت کنوانسیون حقوق کودک و پروتکل‌های اختیاری آن در مورد دخالت کودکان در درگیری‌های مسلحانه و فروش کودکان، فحشا و هرزه‌نگاری کودکان عمل کند. بیانیه گفت.

همچنین از مقامات دولتی هائیتی و بازیگران غیردولتی خواسته شده است که از حقوق همه کودکان محافظت کنند و دسترسی انسان دوستانه به آسیب پذیرترین خانواده ها را تسهیل کنند.

18 کارشناس مستقل که در کمیته حقوق کودک حضور دارند توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منصوب شدند.

کمیته در شهر سوئیس تشکیل جلسه می دهد و معمولاً هر سال سه جلسه برگزار می کند.

اعضا کارکنان سازمان ملل نیستند و برای کار خود حقوقی دریافت نمی کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم