پارلمان اسکاتلند خواستار تصویب اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت شد

ویکتور مادریگال بورلوز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حمایت از خشونت و تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسی، در بیانیه‌ای گفت که نگران است ننگ و تعصب علیه زنان ترنس پشت تلاش‌ها برای به تعویق انداختن بررسی این لایحه باشد. یک مرحله باقی مانده در پارلمان اسکاتلند – یا تضعیف آن.

اسکاتلند بخشی از بریتانیا باقی می ماند، اما دارای دولت و پارلمان اختصاصی خود است که بر طیف وسیعی از مسائل داخلی از جمله اقتصاد، بهداشت، عدالت، امور روستایی و مسکن اختیار دارد.

بدنام شده، انگ

آقای. مادریگال بورلوز زنان ترنس را به عنوان “از بدنام ترین، بی حقوق ترین و بدنام شده ترین افراد روی کره زمین” توصیف کرد.

او گفت که کار در ده‌ها کشور در گذشته، شاهد “اقدامات خشونت‌آمیز تکان‌دهنده‌ای بوده است که در معرض آن قرار می‌گیرند، از جمله قتل، شکنجه، ضرب و شتم و طرد اجتماعی سیستماتیک از بهداشت، اشتغال، مسکن و آموزش.”

شناسایی قانونی، تحت «شناسایی خود»

او نگرانی خود را در مورد ارائه نادرست از موضع دیرینه در سازمان ملل متحد – از جمله دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR – در مورد ضرورت به رسمیت شناختن قانونی هویت جنسیتی افراد ترنس، غیر باینری و سایر افراد دارای تنوع جنسیتی، از طریق سیستم های مختلف ابراز کرد. خودشناسی

او گفت که نهادهای حقوق بشر سازمان ملل که این موضوع را بررسی کرده اند، “به طور مداوم دریافته اند که به رسمیت شناختن قانونی هویت جنسیتی از طریق شناسایی خود” “کارآمدترین و مناسب ترین راه” برای تضمین برخورداری از حقوق بشر است.

او افزود که “هنوز از کشوری مطلع نشده است که در آن چنین نیست.”

“افسانه های غیر قابل اثبات”

او «افسانه‌های بی‌اساس» در گذشته را رد کرد، که «زنان لزبین و مردان همجنس‌باز را به دروغ به‌عنوان غارتگر به تصویر می‌کشیدند – که باعث آسیب بزرگ می‌شد».

امروز همان «روایت‌های مضر علیه زنان ترنس باز بسته‌بندی و به کار گرفته شده است». مادریگال-بورلوز حفظ شد.

آقای. مادریگال بورلوز، گفت که دولت موظف است تدابیر و تدابیر حفاظتی را در برابر خشونت علیه زنان و دختران، با همه تنوع آنها، که در هسته توصیه های دفتر خود و سایر نهادهای سازمان ملل متحد بوده است، به کار گیرد.

او گفت: «موانع خودسرانه برای شناسایی قانونی هویت جنسیتی، به طور فعال تعهدات حقوق بشری دولت را نقض می‌کند و بنا به تعریف، اقتدارگرا و ضد دموکراتیک است.

استاندارد 350 میلیون را پوشش می دهد

او افزود که استاندارد شناسایی خود در حال حاضر برای حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان عادی است، و از نگرانی در مورد “مردان درنده” پشتیبانی نمی کند، که یکی از استدلال های مطرح شده توسط افراد شکاک در پارلمان را در مورد زنان ترنس تضعیف می کند.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب افتخاری است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم