کنترل قند خون بالا: 5 غذایی که در صورت ابتلا به دیابت باید از آنها اجتناب کنید – چک لیست | سلامت نیوز

کنترل قند خون بالا: رعایت رژیم غذایی و حفظ سطح قند خون ضروری است زیرا قند خون بالا یا دیابت می تواند منجر به چندین عارضه سلامتی شود و بر اندام های ما مانند چشم ها و کلیه ها تأثیر بگذارد. اگر شما یک پیش دیابتی هستید، باید احتیاط بیشتری انجام دهید. پس پیش دیابت چیست؟ این بدان معناست که سطح قند خون شما در سطح بالاتری قرار دارد، اما نه آنقدر بالا که بتوان به شما برچسب دیابتی داد. هنوز. پیش دیابت مشکلی است که در جوانی قابل رفع است. دقت در رژیم غذایی ضروری است.

به شیرینی ها نه بگویید

این یک نوع داده شده است. اگر پیش دیابتی هستید، باید از مصرف شیرینی جات پرهیز کنید. این شامل دسی میتای سنتی ما، شیرینی ها، کلوچه ها، کیک ها، آب نبات ها، دونات ها و موارد مشابه است. دسرهای از پیش ساخته شده مقدار زیادی چربی اشباع شده ذخیره می کنند که می تواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد. ارزش غذایی کمی نیز دارند.

از نوشیدنی های شیرین خودداری کنید

نوشیدنی های بسته بندی شده برای قند خون بسیار مضر هستند و می توانند منجر به افزایش سطح قند شوند. آنها هیچ ارزش غذایی ندارند و حاوی هیچ فیبر و پروتئین نیستند. هضم غذا را نیز کند می کنند. اگر پیش دیابتی هستید، باید از نوشیدنی های گازدار، آب میوه ها و نوشیدنی های کافئین دار شیرین خودداری کنید.

همچنین بخوانید: قند خون بالا: 7 سبزیجات کم کربوهیدرات و «جادویی» که افراد دیابتی می توانند با خیال راحت بخورند

غذاهای فست فود را کاهش دهید

طبق یک مطالعه لنست، “مصرف فست فود ارتباط مثبت قوی با افزایش وزن و مقاومت به انسولین دارد، که نشان می دهد فست فود خطر چاقی و دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.” بنابراین همبرگر، پیتزا و سیب زمینی سرخ شده ممکن است طعم خوشمزه ای داشته باشند اما برای سلامتی خطرناک هستند. اگر نمی توانید به طور کامل آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، با پزشک خود مشورت کنید و مصرف را کاهش دهید.

غلات صبحانه را با دقت انتخاب کنید

ممکن است به نظر گزینه های آسان برای صبحانه باشند، اما بیشتر غلات بسته بندی شده به شدت فرآوری شده و مملو از شکر هستند. با داشتن شاخص گلیسمی بالا، بسیاری از این غلات محبوب می توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند. پس اگر پیش دیابتی هستید باید از مصرف این سریال ها خودداری کنید.

از غلات تصفیه شده دوری کنید

نان سفید، برنج سفید و ماکارونی ساخته شده از مایدا (آرد سفید) می توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند. اگر به هر حال تمایل به ابتلا به دیابت دارید، از آنها اجتناب کنید و آنها را با نان قهوه ای، برنج قهوه ای و ماکارونی گندم جایگزین کنید.

(سلب مسئولیت: مقاله بر اساس اطلاعات عمومی است و جایگزین توصیه های متخصص پزشکی نمی شود. زی نیوز این موضوع را تایید نمی کند.)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم