گیریراج سینگ به KCR حمله می کند، می گوید که آمده است تا به نیتیش کومار بگوید که چگونه Bihar را «Hindu Mukt, PFI Yukt» بسازد | اخبار هند

پتنا: گیریراج سینگ، وزیر اتحادیه روز پنجشنبه با حمله به وزیر ارشد تلانگانا، کی چاندراشکار رائو، به دلیل فراخوانی برای “BJP Mukt Bharat” گفت که رئیس TRS در عوض آمده است تا به نیتیش کومار آموزش دهد که چگونه بیهار را “Mukt هندو، PFI Yukt” بسازد. رهبر باسابقه BJP بیهار همچنین وزیر ارشد تلانگانا را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که او به بیهار آمد تا برنامه “سر تان سه جودا” PFI را اجرا کند که بدون وقفه در تلانگانا و حیدرآباد ادامه دارد.

اظهارات سینگ، منتقد شناخته شده نیتیش کومار، یک روز پس از دیدار KCR با وزیر ارشد بیهار در پاتنا و فراخوان وحدت مخالفان برای مقابله با BJP همه‌قدر مطرح شد.

رئیس TRS روز چهارشنبه یک تور گردباد در پایتخت بیهار انجام داد و در آنجا با رهبران سیاسی ارشد از جمله نیتیش کومار، وزیر ارشد و لالو پراساد یاداو، عالی‌رتبه RJD دیدار کرد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی، وزیر ارشد تلانگانا، که عموماً با نام “KCR” نیز شناخته می شود، بر لزوم وجود یک اپوزیسیون متحد برای مقابله با هژمونی BJP تاکید کرد. KCR در سخنرانی خود از «کرانتی» (انقلاب) «لوکنایاک» جایاپراکاش نارایان علیه «تاناشاهی» (دیکتاتوری) برای هدف قرار دادن BJP تحت قدرت نارندرا مودی استفاده کرد.

با این حال، KCR در پاسخ به این سوال که کنگره چه نقشی در مبارزه جمعی آنها علیه BJP ایفا خواهد کرد، از پاسخ مستقیم طفره رفت.

در پاسخ به این، رئیس TRS افزود که تلاش او این بود که جایگزینی بسازد که «جبهه سوم نیست، بلکه یک جبهه اصلی» برای مبارزه با سیاست تفرقه‌انگیز BJP است، که بازی خطرناک تحریک احساسات جمعی را انجام می‌دهد. دستاوردهای کوچک سیاسی خودش

وقتی از نیتیش کومار پرسیده شد که آیا نیتیش کومار، که برای مدت طولانی به عنوان یک رقیب بالقوه برای نخست وزیر کاریزماتیک مودی تصور می شد، می تواند نامزد نخست وزیری اپوزیسیون متحد در نظرسنجی های سال 2024 باشد، KCR گفت، “باد بای (برادر بزرگ) نیتیش جی یکی از آنهاست. از بهترین و ارشدترین رهبران کشور. من کسی نیستم که تصمیم بگیرم وقتی همه احزاب اپوزیسیون دور هم بنشینند، تصمیم گیری خواهد شد.»

هنگامی که با یک پرسش برجسته در مورد نقش کنگره در مخالفت متحد و مقبولیت راهول گاندی مواجه شد، پاسخ داد که «شما ممکن است باهوش باشید، اما من باهوش‌تر هستم. عجله ای نیست. همه چیز در زمان مناسب مشخص خواهد شد.»

او تاکید کرد: «ما باید تلاش کنیم تا BJP را با هر وسیله ممکن از قدرت بیرون کنیم. KCR از هیچ فرصتی برای حمله به دولت نارندرا مودی در مرکز دریغ نکرد و ادعا کرد که اقتصاد در آشفتگی به سر می‌برد، همانطور که از افزایش قیمت‌ها، افزایش بدهی و روپیه در وضعیت سقوط آزاد مشهود است.

CM تلانگانا بیشتر وقت خود را در اقامتگاه همتای خود در بیهار گذراند و قبل از بازدید از لالو پراساد که در چند صد متری زندگی می کند، رفت. او روز خود را با اهدای دول به اعضای خانواده سربازان بیهار که در درگیری دره گالوان با سربازان چینی و کارگران مهاجری که در آتش سوزی در حیدرآباد جان باختند، آغاز کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم