4 راه برای کاهش خطر حمله قلبی

فرارو- یکی از قدرتمندترین کارهایی که می توانید برای داشتن زندگی طولانی و سالم انجام دهید این است که به خوبی از قلب خود مراقبت کنید. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیش از 80 درصد مرگ و میرهای مربوط به قلب و عروق خونی ناشی از حملات قلبی و سکته است.

به روگر فرارو به نقل از بِست لیف، علاوه بر این، بیماری قلبی مرگ واقعی در آمریکا است و مربوط به این بیماری است. خوشبختانه با چند ترفند ساده می توانید خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید.

در ادامه چهار راهکار ذکر شده است که به شما کمک می کند قلب قوی داشته باشید:

1- به طور منظم تمرین کنید

هیچ چیزی مانند ورزش منظم برای بهبود سلامت قلب و کاهش خطر حمله قلبی وجود ندارد. بر اساس نتایج مطالعه ای که در سال 2019 انجام شد و در مجله Frontiers in Cardiovascular Medicine منتشر شد، صرف نظر از نوع ورزش، فعالیت بدنی می تواند ضربان قلب در حالت استراحت را کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد، تجمع پلاک شریانی را کاهش دهد و قلب شما را تقویت کند. عضله.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​یا 75 دقیقه در هفته (یا ترکیبی از هر دو) انجام دهند. در حالی که این مقدار ورزش ممکن است یک ساعت به نظر برسد، می توانید آن را در پنج جلسه 30 دقیقه ای در هفته انجام دهید.

فعالیت‌های با شدت متوسط ​​مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی سریع یا یوگا به طور مداوم نشان داده‌اند که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی از جمله حمله قلبی را کاهش می‌دهند.

2-رژیم رژیمی سلمی لادة

حذف غذاهای فرآوری شده فوق، قندهای افزوده شده، کالری اضافی و گوشت های فرآوری شده، در حالی که افزودن غذاهای گیاهی کامل به رژیم غذایی شما می تواند معجزه ای برای سلامت قلب شما باشد. نتایج مطالعه ای که در سال 2018 انجام شد و در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق (JACC) منتشر شد، نشان داد که رژیم های غذایی سرشار از غذاهای کامل مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و غلات، و گوشت های فرآوری شده، نوشیدنی های شیرین، غلات تصفیه شده و سدیم کم است، برای سلامت قلب و پیشگیری از حوادث قلبی عروقی مانند حملات قلبی مفید هستند.

پیروی از یک رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل افزودن میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و پروتئین های بدون چربی مانند ماهی به رژیم غذایی شما می شود، می تواند به طور قابل توجهی سلامت قلب را بهبود بخشد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. هم کونین محمول است که دیوتهای برایک کریدی را کلیبی را کیملید کندید ک

رژیم غذایی سالم

۳-از اناء دخانیات سودة ورزید

می دانید که سیگار برای سلامتی شما وحشتناک است، اما به ویژه برای قلب و سیستم عروقی مضر است. کریں دخانیات محمترین لہے کے کے کے کے کے کے کے حتی اگر پیر هستید و سیگار می کشید، اگر سیگار را ترک کنید باز هم برای سلامتی مفید است.

واز دخانیات

4-فشار خون و کلسترول چک شود

به جای آیین که اومتابر بمانید تا کود کود را کود داه داه داه کہ ہے ہے کود روست کرید کود خود خون و Cholesterol را بہ تور مدربیہ کود. فشار خون و کلسترول منظم می تواند به شناسایی عوامل خطر مهم برای ابتلا به بیماری قلبی کمک کند و در صورت لزوم، هر یک از این شرایط را درمان کند تا به کاهش خطر حمله قلبی کمک کند.

کلینیک مایو گزارش می دهد که بزرگسالان سالم بین سنین 18 تا 40 سال با فشار خون بالا و بدون عوامل خطر برای بیماری قلبی باید هر دو تا پنج سال یک بار فشار خون خود را چک کنند. افراد 40 سال به بالا یا کسانی که در معرض خطر فشار خون بالا هستند باید سالانه آزمایش شوند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت یا فشار خون باید بیشتر مورد آزمایش قرار گیرند.

حمله قلبی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم